آخرین شرایط کشتی کرونایی توقیف شده در بندر امام

به گزارش مجله کالارنا، تهران (پانا) - در هفته ای که گذشت یک کشتی پانامایی که از مبدا آلمان به بندر امام خمینی (ره) آمده بود به دلیل مثبت شدن تست کرونای چهار خدمه آن اجازه پهلوگیری را پیدا نکرد و هم اکنون تکلیف و سرنوشت این کشتی معین نشده است.

آخرین شرایط کشتی کرونایی توقیف شده در بندر امام

به گزارش ایسنا، در روزهای گذشته خبری منتشر شد مبنی بر این که کرونای هندی به وسیله استان های جنوبی وارد کشور شده است و کشتی پانامایی در بندر امام خمینی (ره) با وجود مثبت شدن تست خدمه آن اجازه پهلوگیری دریافت کردند.

چنگیر جوادپور، مسئول هماهنگی مقابله با کرونا در سازمان بنادر و دریانوردی، ضمن تکذیب این شایعه و خبر ورود کرونای برزیلی به وسیله کشتی پانامایی مذکور اظهار کرد: یک فروند کشتی پانامایی از مبدا آلمان وارد لنگرگاه بندر امام خمینی (ره) شد که بار آن جو بود و 25 خدمه هندی داشت. ماموران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طبق معمول و قبل از ورود کشتی به بندر از خدمه آن تست کرونا گرفتند که تست چهار نفر آنها مثبت شد.

وی ادامه داد: براین اساس این کشتی در لنگرگاه خورموسی متوقف و اجازه پهلوگیری به آن داده نشده است. البته تا این لحظه برزیلی بودن یا نوع ویروس کرونای این چهار خدمه تایید نشده و احتمالا تا پس فردا این مساله معین می گردد، بنابراین تا اعلام نتیجه کشتی پانامایی مذکور اجازه پهلوگیری ندارد و باید تا خاتمه زمان قرنطینه در این شرایط بمانند.

در حال حاضر و با وجود گذشت چهار روز از انتشار این خبر سرنوشت کشتی پانامایی معین نیست و باید دید چه اتفاقی در آینده خواهد افتاد و مالک و خدمه این کشتی برای تخلیه و بارگیری در بندر امام خمینی (ره) چه پروتکل هایی را باید مدنظر داشته باشند.

البته پیش از این نیز حسین عباس نژاد- مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی- به ایسنا گفته بود که از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا به امروز همه دستورالعمل های اعلام شده برای مقابله با ویروس کرونا اجرا و پروتکل های سختگیرانه تری برای کشورهای پرخطر در نظر گرفته شده اند که یکی از آنها عدم اجازه خروج از کشتی به خدمه کشورهای پرخطر است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 تیر 1400 بروزرسانی: 15 تیر 1400 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1754

به "آخرین شرایط کشتی کرونایی توقیف شده در بندر امام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط کشتی کرونایی توقیف شده در بندر امام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید