اتحادیه اروپا درخواست اوکراین برای تشدید تحریم های مسکو را رد کرد

به گزارش مجله کالارنا، مقامات اروپا در نشست ویدئویی امروز وزرای امور خارجه این اتحادیه ضمن ابراز نگرانی درباره تحرکات نظامی اخیر روسیه در مرزهای اوکراین در عین حال اعلام کردند که فعلا برنامه ای برای تشدید تحریم ها علیه مسکو ندارند.

اتحادیه اروپا درخواست اوکراین برای تشدید تحریم های مسکو را رد کرد

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از هفته نامه اشپیگل، بر اساس اطلاعات جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روسیه بیش از 150 هزار نیرو را در مرزهای اوکراین و شبه جزیره کریمه مستقر نموده است.

بورل روز دوشنبه بعد از مشاوره با وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا در یک ویدئو کنفرانس خاطرنشان کرد که خطر تشدید بیشتر تنش ها وجود دارد.

اتحادیه اروپا در عین حال خاطرنشان کرد که فعلا نمی خواهد به درخواست ها برای آماده سازی تحریم های جدید علیه روسیه تن دهد. جوزف بورل تاکید نمود که هیچ حرکتی در این جهت وجود ندارد. وی اضافه کرد: اوضاع می تواند تغییر کند، اما این شرایط فعلی است.

وزیر امور خارجه اوکراین هم که در بخشی از کنفرانس ویدئویی وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا شرکت نموده بود پیش از این خواهان حمایت های بیشتر اتحادیه اروپا در مناقشات با روسیه و تحریم های جدید بروکسل علیه مسکو شده بود.

هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان هم با توجه به تحرکات نظامی روسیه در مرزهای اوکراین در این باره ابراز نگرانی نموده و در سخنانی تاکید نمود که در درجه اول این مسئله مطرح است که از به وجود آمدن یک ماجراجویی نظامی به وسیله اتفاقات غیر عمد در منطقه جلوگیری کنیم. وی این مسئله را ضروری دانست که هر دو طرف مذاکرات عاقلانه ای را در پیش گیرند.

هایکو ماس با ایده تحریم های بیشتر علیه مسکو مخالفت نموده و نقش اتحادیه اروپا را در این مناقشات این دانست که در همه جا و برای هر دو طرف به گونه ای تبلیغ کند که از تحریک بیشتر و تشدید تنش ها جلوگیری گردد.

وزیر امور خارجه لیتوانی هم خاطرنشان کرد که روسیه باید بداند که اروپا در صورت تداوم خصومت ها آماده عمل است و تنها نمی نشیند و فکر کند. وی ابراز امیدواری کرد که در صورت عبور روسیه از خطوط قرمز اروپا تحریم هایی را مد نظر قرار دهد.

غربی ها و به ویژه آمریکا نگران تحرکات روسیه در مرزهای اوکراین هستند و ادعا می نمایند که مسکو حدود 15 تا 25 هزار نیرو را به این منطقه کشانده است.

از اواسط فوریه بار دیگر درگیری بین جدایی طلبان هوادار روسیه در شرق اوکراین و ارتش این کشور در گرفته است. متحدان غربی اوکراین نگران انتقال نیروهای روسی به مرزهای اوکراین هستند. مسکو این تحرکات را مانور رزمی نامیده است.

کشورهای درگیر در شرق اوکراین در اواسط سال 2020 و در چارچوب میانجی گری سازمان امنیت و همکاری اروپا پیروز به توافق بر سر آتش بس در اوکراین شدند. این در حالی است که موارد نقض آتش بس طی روزهای گذشته افزایش یافته است

دولت روسیه از اقداماتی در راستای دفاع از خود سخن گفته است.

در مناقشات در شرق اوکراین که از سال 2014 شروع شده است تا به حال بیش از 13 هزار نفر کشته شده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1400 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1681

به "اتحادیه اروپا درخواست اوکراین برای تشدید تحریم های مسکو را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا درخواست اوکراین برای تشدید تحریم های مسکو را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید