احتمال سقوط پارما به دسته چهارم فوتبال ایتالیا

به گزارش مجله کالارنا، خبرنگاران: باشگاه پارما که چندین هفته است سقوطش به لیگ دسته دوم فوتبال ایتالیا محرز شده شاید حتی به دسته چهارم سقوط کند.

احتمال سقوط پارما به دسته چهارم فوتبال ایتالیا

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش مجله کالارنا، تیم فوتبال پارما در فصل جاری سری A با مسائل اقتصادی فراوانی دست و پنجه نرم کرد به طوری که همین چند ماه پیش اتحادیه لیگ حرفه ای فوتبال ایتالیا با پرداخت وام پنج میلیونی یورویی به باشگاه پارما که به خاطر بدهی بیش از 100 میلیونی یورویی اش در معرض ورشکستگی قرار داشت، موافقت کرد تا این تیم باسابقه بتواند با خروج از شرایط بحرانی فصل جاری مسابقات فوتبال سری A را به انتها برساند. این باشگاه که در پرداخت دستمزد بازیکنان و کادرفنی اش ناتوان است در اواخر ماه مارس 2015 حتی تا آستانه ورشکستگی پیش رفت.

بر اساس ادعای سران این باشگاه ایتالیایی، پارما متقاضیانی برای خرید دارد هرچند هنوز پیشنهاد رسمی در این خصوص دریافت نشده است. با توجه به شرایط اگر در چند هفته دیگر خریداری پیدا نگردد پارما به نوعی از نقشه فوتبال ایتالیا محو خواهد شد و مجبور می گردد تا از لیگ آماتور کار خود را از نو آغاز کند.

آلبرتو گوئیتو، یکی از مدیران باشگاه پارما در کنفرانس خبری گفت: 9 خریدار علاقمند به خرید باشگاه پارما هستند و همه آنها شانس خرید امتیاز این باشگاه را دارند. فدراسیون فوتبال ایتالیا هم این هفته طی نامه ای به اطلاع ما رساند که وام پنج میلیونی که باشگاه های دیگر سری A به ما دادند جزئی از بدهی ورزشی باشگاه پارما محسوب نمی گردد. خریدار جدید با پرداخت بدهی باقیمانده می تواند کار تیم را از سری B پیگیری کند.

مشکل اصلی پارما در حال حاضر بدهی ورزشی این باشگاه است و باید با پرداخت دستمزدهای به تعویق افتاده بازیکنان، کادرفنی و بدهی اش به باشگاه های دیگر بدهی خود را به حداقل ممکن برساند تا پیش از تاریخ 9 ژوئن 2015 (19 خرداد 94) شرایط ثبت این تیم در سری B ایتالیا فراهم گردد.

ریکاردو آندا، یکی دیگر از مدیران باشگاه پارما هم عنوان نمود: بدهی ورزشی باشگاه پارما بیش از 79 میلیون یورو بود ولی حالا به رقم 27 میلیون یورو کاهش پیدا نموده است. ما حتی یک یورو هم به باشگاه های خارجی بدهکار نیستیم.

بیشتر بدهی باشگاه پارما به وسیله توافقی که با بازیکنان این تیم برای بخشیدن 75 درصد از دستمزد دریافتی شان انجام شده، کاهش پیدا نموده است. از تاریخ جولای 2014 (تیر ماه 93) هیچکدام از بازیکنان و اعضای کادرفنی پارما مبلغی بابت دستمزدشان دریافت ننموده اند حتی آنهایی که در جابجایی زمستانی از این تیم جدا شدند یا قراردادشان را به طور توافقی فسخ کردند.

منبع: تسنیم
انتشار: 7 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 507

به "احتمال سقوط پارما به دسته چهارم فوتبال ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال سقوط پارما به دسته چهارم فوتبال ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید