احتمال فروریختن ساختمان سابق وزارت بهداشت

به گزارش مجله کالارنا، میرهاشمی گفت: ساختمان قدیم وزارت بهداشت در خطر فرو ریختن است.

احتمال فروریختن ساختمان سابق وزارت بهداشت

جهت دریافت خدمات مهندسی ساختمانی با مشاور ساخت در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای ساخت، بازسازی، معماری، محوطه سازی و خرید مصالح ساختمانی را از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران، سیدهادی میرهاشمی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با حضور در جلسه علنی شورای شهر درباره حادثه کلینیک سینا مهر گفت: قرار بود امروز آقای علیرضا زالی به صحن شورا آید که به دلیل افزایش آمار شیوع کرونا، تصمیم گیری ها تغییر یافت و او پیروز به حضور در صحن شورا نشد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی با تاکید بر اینکه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در دو سال قبل چندین بار بازدید از مجموعه کلینیک سینا مهر داشته و تخلفاتش به مدیران اعلام شده بوداظهار کرد: البته این ساختمان به طور کلی دارای 4 مؤسسه داروخانه، درمانگاه تخصصی، بخش بستری و مجموعه سی تی اسکن و ام آرای بوده است.

او با اشاره به اینکه تمدید پروانه بهره برداری از مجموعه تصویربرداری این ساختمان بر اساس بازدید های قبلی منوط به راه اندازی مؤسسه رادیولوژی بوده است اظهار کرد: با بروز و شیوع کرونا و اینکه شهروندان با مشکل انجام رادیولوژی روبرو بودند این مرکز مجدد فعال و قرار شد در اسرع وقت و تا اردیبهشت ماه اصلاح های مورد احتیاج انجام گیرد.

میرهاشمی با اشاره به بازدید ها از این ساختمان و معرفی به کمیسیون ماده 11 تعزیرات اظهار کرد: باید توجه داشت که مجموعه درمان دانشگاه علوم پزشکی تعداد زیادی مطب، درمانگاه، آزمایشگاه و مراکز مربوطه را تحت پوشش قرار داده است که سالانه 6 هزار مرکز در سه شیفت نظارت بر آن ها صورت می گیرد.

او با اشاره به اینکه در شهر لندن 4 هزار نیرو به عنوان ناظر بر شرایط مواد غذایی فعال هستند گفت:، اما ما در سه دانشگاه علوم پزشکی تهران به طور کلی حتی هزار ناظر هم نداریم.

میرهاشمی ادامه داد: اگر سالانه 6 هزار مرکز را در سه شیفت نظارت کنیم باید هر دو سال و نیم یکبار نظارت بر یک مرکز صورت می گیرد چرا که بیش از 16 هزار مرکز را تحت پوشش داریم.

او با اشاره به جان باختن 17 نفر از مجموعه درمان در کلینیک سینا مهر در این حادثه، گفت: در جلسه شورای عالی امنیت هم اعلام کردم که پزشکان و کادر درمان در حادثه ماندند و بیماران را تنها نگذاشتند.

او با تاکید بر اینکه کسب ایمنی برای مجموعه ها فردی نیست و باید پیوستگی ایمنی رعایت گردد اظهار کرد: وزارت بهداشت، وزارت کار و شهرداری باید با همکاری هم به ایمنی جمعی ساختمان ها دست یابند.

او در ادامه از ایمنی ساختمان سابق وزارت بهداشت هم انتقاد کرد و گفت: شرایط ایمن نبودن این ساختمان را به صورت مکتوب در اختیار وزیر بهداشت قرار داده ایم، ولی اقدامی صورت نگرفته است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با طرح این پرسش که آیا باید منتظر فرو ریختن این ساختمان هم باشیم و بعدا جلسه برگزار کنیم گفت: این ساختمان احتمال فرو ریختن دارد و در صورت وقوع حادثه حداقل 600 نفر کشته بر جای خواهد گذاشت.

منبع: فرارو
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1127

به "احتمال فروریختن ساختمان سابق وزارت بهداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال فروریختن ساختمان سابق وزارت بهداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید