ادامه بحران سیاسی در ایتالیا

به گزارش مجله کالارنا، حزب دموکرات ایتالیا بیان کرد که ممکن است طرح تشکیل دولت ائتلافی آینده با مشارکت این حزب و جنبش پنج ستاره شکست بخورد.

ادامه بحران سیاسی در ایتالیا

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش یورونیوز، سخنگوی حزب دموکرات ایتالیا با گرایش چپ میانه در حالی این خبر را روز سه شنبه بیان کرد که بعضی گزارش ها دوشنبه شب از موافقت این حزب با صدارت جوزپه کنته در دولت آینده حکایت داشت.

با این حال اکنون به نظر می رسد که اختلاف رهبران دو حزب بر سر وزیر کشور دولت آینده، تشکیل دولت ائتلافی را در هاله ای از ابهام قرار داده است. ماتئو سالوینی، رهبر حزب راست افراطی لگا در دولت ائتلافی قبلی عهده دار سمت وزارت کشور بود.

سخنگوی حزب دموکرات، لوئیجی دی مایو، رهبر جنبش پنج ستاره را متهم کرد که با درخواست خود برای برعهده دریافت سمت وزارت کشور و معاونت نخست وزیری باعث شده است که مذاکرات دو حزب به نتیجه نرسد. این در حالی است که جنبش پنج ستاره طرح درخواست حضور لوئیجی دی مایو در سمت وزارت کشور را تکذیب نموده است.

جنبش پنج ستاره همزمان با ادامه اختلاف ها با حزب دموکرات روز سه شنبه با انتشار بیانیه ای از روند مذاکرات ابراز ناامیدی کرد. این حزب در بیانیه خود ضمن انتقاد از رویکرد حزب دموکرات از این حزب خواسته است که رسما با نخست وزیری جوزپه کنته موافقت کند.

سرجیو ماتارلا، رئیس جمهوری ایتالیا تا روز سه شنبه 27 اوت (پنجم شهریور) به احزاب این کشور برای توافق بر سر تشکیل دولت ائتلافی آینده مهلت داده است.

جوزپه کنته هفته گذشته پس از درخواست حزب راست افراطی لگا برای برگزاری انتخابات زودهنگام از سمت خود استعفا داد. رئیس جمهوری ایتالیا از جوزپه کنته خواسته است تا تشکیل دولت جدید در سمت خود باقی بماند.

دولت قبلی ایتالیا که با مشارکت احزاب لگا و جنبش پنج ستاره تشکیل شده بود تنها 14 ماه اداره امور را در این کشور برعهده داشت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 شهریور 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 296

به "ادامه بحران سیاسی در ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه بحران سیاسی در ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید