امکان خرید واکسن کرونا برای ایران از طریق کانال مالی سوییس

به گزارش مجله کالارنا، تهران (پانا) - سخنگوی دبیرخانه امور مالی سوییس می گوید مقامات سوییسی (در خصوص کانال مالی سوییس) به طور منظم در تماس با وزارت خزانه داری آمریکا هستند.

امکان خرید واکسن کرونا برای ایران از طریق کانال مالی سوییس

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید.

به گزارش ایسنا، کانال اقتصادی سوییس با ایران که یکی از معدود کانال های فعال در تسهیل تراکنش های بشرودستانه با ایران است می تواند کار خرید واکسن را تسهیل کند. با روی کار آمدن تیم جدید در وزارت خزانه داری آمریکا ارتباط سوییسی ها با آمریکایی ها حفظ شده است. در همین رابطه، آنتی بارتشی- سخنگوی دبیرخانه امور اقتصادی سوییس گفت: مقامات سوییسی به طور منظم در تماس با وزارت خزانه داری آمریکا هستند.

وی در پاسخ به امکان استفاده از این کانال برای انجام تبادلات مجاز با ایران و شرایط کلی استفاده از آن، با بیان اینکه کانال اقتصادی سوییس در حال حاضر فعال و رو به توسعه است اضافه نمود: شرکت هایی که مقر اصلی آن ها در سوییس واقع شده است و تامین کننده اقلام غذایی، تجهیزات کشاورزی، دارو وتجهیزات پزشکی برای ایران هستند واجد شرایط برای مشارکت در این کانال محسوب می شوند. به علاوه شرکت های علاقه مند به استفاده از این کانال باید اطلاعات لازم در خصوص فعالیت های خود و اطلاعات شریک تجاری خود در ایران را در اختیار دبیرخانه امور اقتصادی قرار دهند.

پیش از این دبیرخانه امور اقتصادی سوییس اعلام کرده بود شرکت های خارجی که مقر اصلی آن ها در سوییس قرار ندارد واجد شرایط استفاده از این کانال نخواهند بود و کانال فعلا تنها برای تبادلات سوییس و ایران فعال است.

امکان استفاده از کانال اقتصادی سوییس برای خرید واکسن کرونا

با توجه نگرانی های موجود در جامعه ایران برای خرید واکسن، بارتشی در پاسخ به سوالی مبنی بر امکان استفاده از این کانال برای خرید واکسن کرونا یا وجود برنامه ای در اینده برای انجام این کار گفت: اگر با توجه به کووید-19 چنین نیازی وجود داشته باشد، صادرکنندگان سوییسی می توانند تراکنش های اقتصادی خود را برای انجام این کار از طریق کانال اقتصادی سوییس انجام دهند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1575

به "امکان خرید واکسن کرونا برای ایران از طریق کانال مالی سوییس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان خرید واکسن کرونا برای ایران از طریق کانال مالی سوییس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید