انتشار تصاویر یکی از متهمان فراری پرونده طبری

به گزارش مجله کالارنا، مصطفی احتیاج آذری به اتهام اخلال در نظام مالی کشور بازداشت شد؛ اما علیرغم اقاریر صریح متهم با دخالت و اعمال نفوذ اکبر طبری حکم برائت وی در بعضی از عناوین اتهامی صادر و در بعضی عناوین اتهامی دیگر نیز مسکوت ماند.

انتشار تصاویر یکی از متهمان فراری پرونده طبری

به گزارش مجله کالارنا به نقل از تسنیم، اولین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضاییه و متهمان دیگر این پرونده، هجدهم خرداد به ریاست قاضی بابایی در شعبه 5 دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار گردید.

قهرمانی نماینده دادستان در این جلسه، توضیح داد: در پرونده حاضر متهم ردیف اول فردی که به محاکمه کشیده شده شخصی است که در طول حدود 20 سال حضور در قوه قضاییه علیرغم این که رابطه استخدامی نداشته و مامور به خدمت بوده، اقدامات مجرمانه وسیعی را رقم زده است.

نماینده دادستان گفت: اکبر طبری با انبوهی از اتهامات هم خود به بیراهه رفته و هم راه اجرای عدالت را در خصوص بعضی از متهمان دانه درشت اقتصادی سد کرده است و با تشکیل گروه مجرمانه در معاونت اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضاییه موجب شد تا دفتر وی به عنوان کانونی جهت مراجعه بعضی از متهمان برای حل پرونده خود، تبدیل گردد.

قهرمانی در ادامه گفت: آنچه در رفتار های مجرمانه اکبر طبری حائز اهمیت است مراودات ناسالم و تبانی با صاحبان پول و ثروت است که با اعمال نفوذ در مراجع قضایی و دستگاه های اجرایی حداکثر سوء استفاده اقتصادی و اداری را به دست آورده است.

در جریان این اقدامات مجرمانه، یکی از متهمان کلان اقتصادی که پرونده او با اعمال نفوذ بسته شد، مصطفی احتیاج آذری فرزند کیومرث است که به طور غیرقانونی از کشور متواری شد.

او از عناصر اصلی ارتشاء در شبکه اکبر طبری است که با تشکیل 10 شرکت صوری در داخل و خارج از کشور با نفوذ در بستر قضایی و بانکی کشور و با فاکتورسازی و ثبت سفارش های صوری اقدام به خروج ارز از کشور کرده و به اموال نامشروع زیادی نیز دست پیدا کرده است.

به گفته نماینده دادستان، در تاریخ 27 دی سال 90، مصطفی احتیاج آذری به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور بازداشت شد؛ اما علیرغم اقاریر صریح متهم با دخالت و اعمال نفوذ اکبر طبری حکم برائت وی در بعضی از عناوین اتهامی صادر و در بعضی عناوین اتهامی دیگر نیز مسکوت ماند. همچنین بسیاری از مسئولان بانکی که در این پرونده و اقدامات مجرمانه نقش داشتند با اعمال نفوذ اکبر طبری تبرئه شدند و در حال حاضر، این پرونده در دست رسیدگی قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: فرار مصطفی احتیاج آذری در قبال رشوه ای است که اکبر طبری از او گرفته است که قریب به 15 هزار متر زمین و 3 طبقه ویلای لوکس به ارزش 420 میلیارد ریال در بابلسر است.

قهرمانی خاطر نشان کرد: اهدای ویلایی با این ارزش در قبال کارسازی پرونده وی بوده و سعی کرده اسناد نقل و انتقال آن نیز با پوشش هایی انجام گیرد که هیچ اسمی از مصطفی احتیاج آذری و اکبر طبری وجود نداشته باشد. بلکه با واسطه بهرام حیدری فر به همسر اکبر طبری منتقل شد که این اقدام با تبانی یکی از سردفتران تهران و با وکالت نامه جعلی صورت گرفت، به طوری که اکبر طبری به جای همسر خود اثر انگشت زد.

قهرمانی اذعان کرد: این ویلا با نظر اکبر طبری و صرف هزینه ها از سوی مصطفی احتیاج آذری ساخته می گردد. اکبر طبری به منظور این که در مراجعات خود به ویلای مذکور از سوی سرایدار شناسایی نگردد، خود را حسین معرفی می کرده است.

مصطفی احتیاج آذری اکنون متهم ردیف پنجم پرونده پرونده طبری است که پس از دستگیری او از کشور خارج شد و به مشارکت در تشکیل شبکه در امر ارتشاء و پرداخت رشوه به اکبر طبری به میزان 5 قطعه زمین در بابلسر متهم است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1122

به "انتشار تصاویر یکی از متهمان فراری پرونده طبری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار تصاویر یکی از متهمان فراری پرونده طبری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید