بحران هنگ کنگ ، ماسک زدن در تظاهرات ممنوع می گردد

به گزارش مجله کالارنا، محلی هنگ کنگ میخواهد با احیاء یک قانون مربوط به دوران استعمار، بدون احتیاج به رأی مجلس محلی تصمیم های جدیدی برای برخورد با معترضان بگیرد.

بحران هنگ کنگ ، ماسک زدن در تظاهرات ممنوع می گردد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش یورونیوز، در این قانون که اعضای دولت محلی هنگ کنگ بامداد آدینه 12 مهر درباره آن تبادل نظر کردند، اصلی ترین نکته ممنوعیت پوشاندن صورت در جریان راهپیمایی است. در حالی که اعتراض های خیابانی در هنگ کنگ همچنان ادامه دارد و قرار است در رزوهای شنبه و یکشنبه به شکل وسیع تری دنبال گردد، مقام های هنگ کنگی برآنند تا این قانون را تا هر چه سریع تر تا شامگاه آدینه به نتیجه رسانده و اعمال نمایند.

هزاران نفر از شهروندان هنگ کنگی روز آدینه و در اعتراض به این قانون با صورت های پوشیده در خیابان های مرکزی پایتخت تظاهرات کردند.

بیشتر معترضان هنگ کنگی در جریان راهپیمایی ماسک به صورت می زنند و مقام های این منطقه خودمختار بنا دارند تا با ممنوع کردن ماسک، کنشگران و رهبران جنبش را راحت تر شناسایی نموده و با آنان برخورد نمایند.

بر اساس قانون منع پوشش صورت، متخلفان به پرداخت جریمه ای تا 25 هزار دلار هنگ کنگ (حدود 2 هزار و 900 یورو) یا حبس تا یک سال محکوم خواهند شد.

به نوشته روزنامه اورینتال دیلی در این قانون همچنین امکان تمدید بازداشت موقت افراد نیز مطرح شده است. مدت قانونی بازداشت موقت هم اکنون در هنگ کنگ 24 است.

از اواسط تابستان گذشته تاکنون هنگ کنگ صحنه درگیری معترضان حرکت موسوم به جنبش چتر با پلیس و مأموران امنیتی این منطقه بوده است. دلیل نخستین این اعتراض ها تصویب قانون استرداد متهمان از هنگ کنگ به چین بود، اما با وجود لغو این قانون، تظاهرات برای مخالفت با تحدید آزادی ها و وابستگی هنگ کنگ به دولت پکن همچنان ادامه یافت. نه دولت مرکزی چین و نه دولت محلی هنگ کنگ به ریاست لری کام هنوز نتوانسته اند آتش اعتراض در این منطقه را خاموش نمایند.

در آخرین مورد از آشوب ها در هنگ کنگ، اعتراض گروهی از شهروندان این منطقه همزمان با مراسم سالگرد حاکمیت دولت کمونیستی در چین در روز سه شنبه گذشته به درگیری شدید و خشونت بار با پلیس انجامید. در جریان آن رویداد دست کم 100 نفر بازداشت شدند.

درست پیش از درگیری های آن روز، مقام های هنگ کنگ با بازنگری در قانون، شرایط اعمال زور به دست پلیس را تغییر داده و مقررات مربوط به مداخله پلیس در تظاهرات را تسهیل نموده بودند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 365

به "بحران هنگ کنگ ، ماسک زدن در تظاهرات ممنوع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحران هنگ کنگ ، ماسک زدن در تظاهرات ممنوع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید