توافقنامه حفاظت از ارگ بم بین ایران و ایتالیا نهایی می گردد

به گزارش مجله کالارنا، خبرنگاران: وزیر فرهنگ و گردشگری ایتالیا گفت: توافقنامه حفاظت از ارگ تاریخی بم بین ایران و ایتالیا نهایی می گردد.

توافقنامه حفاظت از ارگ بم بین ایران و ایتالیا نهایی می گردد

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش مجله کالارنا از کرمان، ماسیمو بری که دقایقی پیش به منظور بازدید از بناهای تاریخی وگردشگری استان وارد فرودگاه کرمان شد، در گفت وگو با خبرنگار مجله کالارنا در کرمان، اظهار کرد: مهمترین هدف از سفر به استان تاریخی کرمان، بازدید از ارگ تاریخی بم و جاذبه های تاریخی و گردشگری این استان است.

وزیر فرهنگ و گردشگری ایتالیا با بیان اینکه فرهنگ می تواند به گفت وگو بین دو کشور ایران و ایتالیا یاری کند، اضافه کرد: فرهنگ همیشه در افزایش سطح تعاملات بین کشورها تاثیرگذار بوده است.

ماسیمو بری با تاکید بر اینکه ایران و ایتالیا از پیشینه تاریخی و فرهنگی زیادی برخوردار هستند، توضیح داد: باید از این تشابهات فرهنگی برای ایجاد فرصت گفت وگو بین دو کشور بهره برد.

وی با بیان اینکه در مدت حضور در ایران، شاهد میهمان نوازی و پذیرایی خوب مقامات و مردم ایران بودم، گفت: بی شک در کرمان نیز شاهد این میهمان نوازی با توجه به سابقه فرهنگی این استان هستم.

وزیر فرهنگ و گردشگری ایتالیا با اشاره به اینکه در کرمان فرصت افزایش همکاری ها در زمینه مرمت ارگ تاریخی بم فراهم می گردد، اعلام نمود: مهمترین هدف سفر به کرمان، آنالیز راهکارهای فرهنگی برای مرمت و بازسازی این ارگ تاریخی است.

منبع: تسنیم
انتشار: 14 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 352

به "توافقنامه حفاظت از ارگ بم بین ایران و ایتالیا نهایی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافقنامه حفاظت از ارگ بم بین ایران و ایتالیا نهایی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید