جزئیات تازه از مورد مشکوک بازی پیکان - استقلال، یکی دیگر مقصر است

به گزارش مجله کالارنا، به گزارش خبرنگاران، کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال پس از آنالیز تخلف باشگاه پیکان مبنی بر انجام 6 تعویض در جریان بازی با سایپا، رأی به تغییر نتیجه این ملاقات و برد سه بر صفر نارنجی پوشان پایتخت داد.

جزئیات تازه از مورد مشکوک بازی پیکان - استقلال، یکی دیگر مقصر است

همین موضوع باعث شد باشگاه استقلال تهران نیز به نتیجه بازی با پیکان به دلیل تخلف حریف در انجام تعویض هایش شکایت کند.

شیوع جهانی بیماری کرونا باعث شد فدراسیون جهانی فوتبال تعداد تعویض ها را برای هر بازی از سه به پنج افزایش دهد تا سلامتی بازیکنان لحاظ گردد. این تعویض ها برای اینکه وقت بازی را هدر ندهد باید در سه زمان مختلف صورت پذیرد و تعداد این زمان ها بیشتر از سه نگردد.

باشگاه استقلال تهران مدعی است که تیم فوتبال پیکان در زمان انجام بازی با این تیم چهار بار در زمان های مختلف اقدام به تعویض نموده است و باید نتیجه تساوی این دو تیم با برد انضباطی سه بر صفر آبی ها تغییر کند.

این در حالی است که سازمان لیگ فوتبال، فرم گزارش بازی را طوری تنظیم نموده است که هر پنج تعویض پیکان، در سه زمان مختلف بوده است و قوانین زیر پا گذاشته نشده است.

گزارشی که می تواند صدای استقلالی ها را در تنظیم فرم گزارش بازی نیز در آورده و طرف شکایت استقلالی ها را این نهاد فوتبالی کند.

البته باشگاه استقلال تنها 24 ساعت پس از خاتمه بازی با پیکان تهران فرصت اعتراض به تخلف داشته است و اکنون در صورت اعلام این شکایت نیز ترتیب اثر نخواهد داشت اما اگر تغییر گزارش بازی از سوی ناظران و مسئولان سازمان لیگ احراز گردد می تواند فوتبال باشگاهی کشور را با چالشی جدی روبرو کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 خرداد 1400 بروزرسانی: 27 خرداد 1400 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1720

به "جزئیات تازه از مورد مشکوک بازی پیکان - استقلال، یکی دیگر مقصر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات تازه از مورد مشکوک بازی پیکان - استقلال، یکی دیگر مقصر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید