جزئیات جدید از طرح توزیع کالاهای اساسی، 120 هزار تومان ماهانه به 20 میلیون نفر پرداخت می گردد

به گزارش مجله کالارنا، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: بر اساس طرح توزیع کالاهای اساسی 120 هزار تومان در ماه به 20 میلیون نفر یعنی هر خانواده 5 نفره 600 هزار تومان پرداخت می گردد.

جزئیات جدید از طرح توزیع کالاهای اساسی، 120 هزار تومان ماهانه به 20 میلیون نفر پرداخت می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، مهرداد گودرزوند چگینی با بیان اینکه مجلس امیدوار است تا با اجرای طرح تأمین و توزیع کالاهای اساسی بخشی از آلام و مسائل مالی قشرهای آسیب پذیر جامعه را رفع کند گفت: طبق این طرح 120 هزار تومان ماهانه به 20 میلیون نفر یعنی هر خانواده 5 نفره 600 هزار تومان پرداخت می گردد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس یکی از مهم ترین روینمودهای مجلس یازدهم را از ابتدای آغاز تا به امروز حمایت اثربخش از جامعه آسیب پذیر و قشرهای محروم جامعه اعلام کرد و اضافه نمود: فشارهای عدیده مالی از یک سو و شیوع ویروس کرونا مسائل زیادی را برای دهک های مختلف ایجاد نموده است.

وی تدوین و ارائه طرح هایی با یاری پشتیبانی از قشرهای آسیب پذیر را هدفی که مجلس تا به امروز دنبال نموده و اجرای آن را نیز با قوت بیشتری از دولت و حوزه اجرایی کشور انتظار دارد اعلام کرد و بیان داشت: طرح تأمین و توزیع کالاهای اساسی که اخیراً در دستور کار مجلس قرار گرفته است در راستای تحقق اهداف مذکور طراحی شد.

نماینده مردم رودبار در مجلس ایجاد شرایطی در جهت اینکه فشار بیشتری به قشر آسیب پذیر وارد نگردد را لازم و ضروری خواند و ضمن تشریح جزئیاتی از طرح تأمین کالاهای اساسی توضیح داد: طبق این طرح قرار است کالاهای اساسی بین 60 میلیون ایرانی توزیع گردد و امیدواریم اجرای آن در کشور مثمرثمر واقع گردد.

گودرزوند چگینی از پرداخت 120 هزار تومان در ماه به 20 میلیون نفر در شش ماهه دوم سال یعنی هر خانواده 5 نفره 600 هزار تومان اطلاع داد و گفت: برای 40 میلیون نفر هم نصف این مبلغ یعنی برای یک خانواده 5 نفره هر کدام 60 هزار تومان ماهانه در نظر گرفته شده و در مجموع 300 هزار تومان در ماه به آنان پرداخت می گردد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه مجلس امیدوار است به وسیله اجرایی شدن این طرح بخشی از فشارهای مالی که بر دوش قشرهای مختلف مردم است را کاهش دهد اضافه نمود: گرانی اقلام و تورم به ویژه در بخش کالاهای اساسی مسئله ای عظیم محسوب می گردد که بسیاری از خانواده ها را در تنگنا قرار داده است.

وی کار کارشناشی دقیقی که مجلس روی طرح توزیع کالاهای اساسی و قشرهای مشمول آن انجام داده است را مورد اشاره قرار داد و اعلام کرد: امیدواریم این طرح حداقل آلامی باشد بر دردهای مردم، زیرا ما می دانیم این مبالغ در این آشفته بازار مبالغ قابل توجهی نیست اما تکیه ما بیشتر روی اقلام اساسی و توزیع آن بوده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 15 آبان 1399 بروزرسانی: 15 آبان 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1300

به "جزئیات جدید از طرح توزیع کالاهای اساسی، 120 هزار تومان ماهانه به 20 میلیون نفر پرداخت می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات جدید از طرح توزیع کالاهای اساسی، 120 هزار تومان ماهانه به 20 میلیون نفر پرداخت می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید