جزئیات مهم از واگذاری سهام عدالت اموات

به گزارش مجله کالارنا، خبرنگاران : مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار گفت: باید خواسته ورثه به وسیله سازمان خصوصی سازی به قوه قضاییه و بعد به شرکت سپرده گذاری مرکزی منتقل گردد. برای این اقدامات در حال تهیه زیرساخت ها و بسترسازی هستیم چراکه سامانه های موجود در شرکت سپرده گذاری باید به سامانه های قوه قضاییه، دادگاه و سازمان خصوصی سازی ارتباط پیدا کند.

جزئیات مهم از واگذاری سهام عدالت اموات

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایلنا، محمدجواد فرهانیان درباره مشخص تکلیف واگذاری سهام عدالت اموات گفت: بیش از دو میلیون و 500 هزار دارنده سهام عدالت در ده سال گذشته فوت شده اند و واگذاری حتما باید به طور مکانیزه و الکترونیکی انجام گردد.

تمام فرایند واگذاری سهام عدالت اموات الکترونیکی می گردد

وی ادامه داد: حتما با ورثه این سهام داران در تماس خواهیم بود اما برای واگذاری سهام عدالت فوت شدگان باید یک فرایند اداری و قانونی طی گردد. می خواهیم تمام این فرایند از دستور دادگاه گرفته تا تخصیص مجدد دارایی توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی مکانیزه و الکترونیکی گردد.

مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت سپرده گذاری مرکزی درباره جزییات نحوه واگذای سهام عدالت فوت شدگان گفت: باید خواسته ورثه به وسیله سازمان خصوصی سازی به قوه قضاییه و بعد به شرکت سپرده گذاری مرکزی منتقل گردد. برای این اقدامات در حال تهیه زیرساخت ها و بسترسازی هستیم چراکه سامانه های موجود در شرکت سپرده گذاری به سامانه های قوه قضاییه، دادگاه و سازمان خصوصی سازی ارتباط پیدا کند.

وی با بیان اینکه به همین دلیل این اقدام زمان بر بوده و ما کوشش کردیم تا انتها تابستان امکان واگذاری سهام عدالت از این طریق ایجاد گردد و ورثه به حق و حقوق خود برسند، گفت: ورثه باید توجه داشته باشند که برای انجام این اقدامات در مرحله اول باید برگه انحصار وراثت داشته باشند و نمی توان برای انجام این اقدامات از روال قانونی کشوری خارج شد.

فرهانیان ادامه داد: یک نفر از ورثه از سایر اعضا وکالت می گیرد و درخواست مورد نظر را به دادگاه ارایه می دهد، دادگاه به نیابت حکم را صادر می نماید. حکم به شرکت سپرده گذاری مرکزی انتقال می یابد و افراد به عنوان ورثه شناسایی می شوند.

مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت سپرده گذاری مرکزی تاکید نمود: موضوع مهم این است که ورثه بهتر از قبل از اینکه اطلاعات آنها به شرکت سپرده گذاری برسد، حتما فرایند احراز هویت الکترونیکی و سجامی شدن را سپری نمایند.

انتقال سهام عدالت اموات تا انتها تابستان اجرایی می گردد

وی با بیان اینکه کوشش می کنیم که تا انتها تابستان انتقال سهام عدالت اموات به اجرا برسد، گفت: البته اگر زیرساخت ها فراهم گردد زودتر هم این اقدامات را انجام می دهیم.

فرهانیان با اشاره به مدت زمان کاری انتقال سهام عدالت اموات به ورثه گفت: یک قسمتی از این فرایند در اختیار دادگاه و وقوه قضاییه است و از آن مجرا رسیدگی می گردد که کوشش می کنیم آن بخش هم الکترونکی گردد. اگر این بخش از فرایند الکترونیکی هم نشد، شورای حل اختلاف محلی و فرایند مشخص شده از سوی قوه قضاییه پیگیری می گردد به محض اینکه این اطلاعات از شعب دادگاه به معاونت حقوقی شرکت سپرده گذاری ارسال گردد و پیاده سازی اجرا می گردد تمام این عملیات بیشتر از یک هفته طول نمی کشد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 12 مهر 1399 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1232

به "جزئیات مهم از واگذاری سهام عدالت اموات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات مهم از واگذاری سهام عدالت اموات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید