خبرنگاران بیانیه هیات اعزامی ایران به پاریس پیرامون سانحه هواپیمای اوکراینی

به گزارش مجله کالارنا، تهران - خبرنگاران - رییس هیات اعزامی ایران به پاریس برای بازخوانی هواپیمای سانحه دیده اوکراینی با صدور بیانیه ای تاکید نمود: گروه آنالیز سانحه تائید می نماید که اقدامات BEA در تطابق کامل با استانداردهای ایکائو و ترتیبات تفاهم شده بین مسئول آنالیز سانحه و مدیر BEA بوده و شفافیت و همکاری کامل بوده است.

خبرنگاران بیانیه هیات اعزامی ایران به پاریس پیرامون سانحه هواپیمای اوکراینی

با ما همراه باشید و با تور فرانسه ارزان از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش بخش رسانه ای سفارت ایران در فرانسه، آرش خدایی که در راس هیاتی از سازمان هواپیمایی کشوری و تنی چند از مشاوران و متخصصان ایرانی به منظور بازخوانی جعبه های سیاه هواپیمای سانحه دیده اوکراینی به پاریس سفر نموده بود، در سرانجام سفر و اتمام همکاری مشترک با مرکز BEA فرانسه، در بیانیه ای اظهار داشت: پنجشنبه دوم مرداد ماه سال 1399، اقدامات فنی بازخوانی جعبه سیاه هواپیمای سانحه دیده پرواز PS752 اکراینی در لابراتوار BEA فرانسه به سرانجام رسید.

در این بیانیه با بیان اینکه این بازخوانی تحت نظارت ایران و مسئول آنالیز سانحه و با یاری تجهیزات و متخصصان فرانسوی انجام شد، تصریح شد: در این فرایند، علاوه بر گروه ایرانی، نمایندگانی از NTSB و شرکت بوئینگ به عنوان کشور طراح و سازنده هواپیما، اکراین به عنوان کشور محل ثبت و بهره برداری هواپیما و فرانسه به عنوان کشور ارائه دهنده امکانات فنی شرکت کردند.

این بیانیه می افزاید: همچنین نمایندگانی از کشورهای سوئد، انگلستان و کانادا به همراه نماینده ای از سازمان بین المللی هوانوردی (ایکائو) جهت مشاهده فرایند بازخوانی در این ماموریت حضور داشتند.

خدایی افزوده است: نتایج به دست آمده از بازخوانی جعبه های سیاه برای صحه گذاری و تکمیل اطلاعات موجود و ارائه توصیه های ایمنی لازم برای پیشگیری از رخدادهای مشابه استفاده خواهد شد.

رئیس هیات ایرانی یادآور شده است: گروه آنالیز سانحه تائید می نماید که اقدامات BEA در تطابق کامل با استانداردهای ایکائو و ترتیبات تفاهم شده بین مسئول آنالیز سانحه و مدیر BEA بوده و شفافیت و همکاری کامل و سطح بالای تخصص و حرفه ای گری در BEA ستودنی است.

خدایی اعلام نمود: حضور NTSB و بوئینگ در این فرایند سازنده و موثر بوده و علاوه بر ارائه مشورت های فنی راهگشا، نماینده NTSB اطلاعات لازم برای تحلیل داده ها را در اختیار مسئول آنالیز سانحه قرار داده است.

در سرانجام این بیانیه آمده است: گروه آنالیز سانحه از سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در فرانسه و همکاران ایشان جهت انجام هماهنگی های دقیق و موثر و پشتیبانی و راهنمایی ارزشمند اقدامات در پاریس سپاسگزار است.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1182

به "خبرنگاران بیانیه هیات اعزامی ایران به پاریس پیرامون سانحه هواپیمای اوکراینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بیانیه هیات اعزامی ایران به پاریس پیرامون سانحه هواپیمای اوکراینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید