خبرنگاران سامانه بهره برداری و حمل چوب در لرستان راه اندازی شد

به گزارش مجله کالارنا، خرم آباد - خبرنگاران - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: سامانه مدیریت بهره برداری و حمل چوب آلات به منظور حفاظت از جنگل ها و پیشگیری از قاچاق در استان راه اندازی شد.

خبرنگاران سامانه بهره برداری و حمل چوب در لرستان راه اندازی شد

به گزارش خبرنگاران شیرزاد نجفی روز شنبه به رسانه ها اظهار داشت: این سامانه تنها مرجع ثبت اطلاعات، گردش فرآیند و صدور مجوزهای مربوط به بهره برداری و حمل چوب آلات است.

وی گفت: راه اندازی این سامانه پس از تفاهم سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، در راستای کنترل و مقابله سیستمی با قاچاق چوب آلات، نشانه گذاری، مدیریت و بهره برداری از درختان جنگلی و غیرجنگلی واقع در اراضی مستثنیات اشخاص، صورت گرفت.

وی بیان نمود: بر این اساس ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری موظف هستند برای صدور مجوزهای بهره برداری چوب آلات (حمل) از این سامانه استفاده نمایند و هرگونه مجوز حمل فاقد کد یکتای سامانه از درجه اعتبار ساقط است.

نجفی گفت: ارائه ندادن مجوز ثبت شده در این سامانه از سوی بهره برداران چه در زمان قطع و چه در زمان حمل به منزله، اقدام غیرقانونی است و مطابق قانون با متخلفان برخورد خواهد شد.

وی اضافه کرد: ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری می توانند محموله و پروانه های صادر شده را با کدهای دستوری مربوطه شماره گیری نمایند و در صورت نبود مجوز و یا فقدان تطابق با مجوز ثبت شده در سامانه، نسبت به ضبط محموله به عنوان چوب آلات قاچاق اقدام نمایند.

وی بیان نمود: افراد متقاضی می توانند پس از مراجعه به جهاد کشاورزی و صدور مجوز قطع، مراتب درخواست خود را از طریق اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مربوطه پیگیری نمایند.

نجفی اضافه کرد: هرگونه حمل چوب در اراضی ملی، مستثنیات، باغات و جنگلی بدون مجوز ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری تخلف و ممنوع و شماره تلفن های 1504 و 139 یگان امداد جنگل و مرتع بطور شبانه روزی آماده دریافت هرگونه گزارش مردمی در این خصوص است.

لرستان حدود 2 میلیون و 100 هزار هکتار جنگل و مرتع دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1499

به "خبرنگاران سامانه بهره برداری و حمل چوب در لرستان راه اندازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سامانه بهره برداری و حمل چوب در لرستان راه اندازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید