خبرنگاران چهار هزار و 411 مورد بازرسی از بازار لرستان

به گزارش مجله کالارنا، خرم آباد - خبرنگاران - مدیرکل استاندارد لرستان گفت: سال گذشته چهار هزار و 411 مورد بازرسی از مراکز عرضه و توزیع کالا در سطح استان انجام شد.

خبرنگاران چهار هزار و 411 مورد بازرسی از بازار لرستان

مرضیه قنبری شامگاه چهارشنبه با اعلام این خبر گفت: در راستای اجرای طرح نظارت بر اجرای هماهنگ استانداردهای اجباری در کشور (طرح طاها) و همچنین سالم سازی بازار مصرف استان، و به استناد ماده 19 قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، به وسیله بازرسی و نمونه برداری، نظارت بر فرآورده های عرضه شده در سطح واحدهای صنفی انجام می گردد.

وی اعلام کرد: در سال گذشته چهار هزار و411 مورد بازرسی از مراکز عرضه و توزیع کالا در سطح استان انجام گرفت که در این بازرسی ها تعداد 512 قلم، فرآورده مغایر با استاندارد شناسایی شد.

مدیرکل استاندارد لرستان گفت: گزارش اقلام مغایر مشاهده شده در بازار استان، به استان های محل فراوری جهت اقدام به صورت مستمر ارسال می گردد.

قنبریان با تاکید بر اینکه یکی از اهداف طرح طاها ترویج فرهنگ استفاده از کالاهای استاندارد است، اضافه نمود: طرح طاها (طرح اجرای هماهنگ استاندارد) در راستای تامین ایمنی و سلامت جامعه، اعتماد سازی و توجه عموم به علامت استاندارد ایران و جلوگیری از خرید و عرضه کالای بدون علامت استاندارد و با کیفیت پایین اجرا می گردد و مردم می توانند با ارسال کد 10 رقمی ذیل نشان استاندارد درج شده بر روی کالاها و فرآورده ها، به سامانه پیامکی 10001517 از زمان اعتبار پروانه استاندارد و مشخصات دیگر کالا آگاه شوند.

منبع: ایرنا
انتشار: 24 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 978

به "خبرنگاران چهار هزار و 411 مورد بازرسی از بازار لرستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران چهار هزار و 411 مورد بازرسی از بازار لرستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید