داوطلبان شهر های قرمز در محل زندگی خود کنکور می دهند

به گزارش مجله کالارنا، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: ملاک مشخص شهر ها به عنوان حوزه آزمون سراسری در سال گذشته وجود 250 داوطلب برای هر نوبت آزمون در هر شهر بود. سال جاری برای کاهش تردد کنکوری ها، ملاک تعداد داوطلبان هر شهر به 150 نفر کاهش یافته و داوطلبان شهر های قرمز در شهر محل سکونت خود آزمون خواهند داد.

داوطلبان شهر های قرمز در محل زندگی خود کنکور می دهند

به گزارش ایرنا، فاطمه زرین آمیزی گفت: در آزمون سراسری سال گذشته، ملاک معین حوزه این بود که اگر 250 داوطلب برای هر نوبت آزمون در هر شهر وجود داشت، آن شهر حوزه برگزاری کنکور می شد. سال جاری برای کاهش تردد کنکوری ها، ملاک تعداد داوطلبان هر شهر از 250 نفر به 150 نفر کاهش یافت.

وی اضافه کرد: کنکور سراسری 1400 در 414 شهرستان و سه هزار و 522 حوزه برگزار می گردد که تعداد حوزه ها و شهر ها نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

زرین آمیزی همچنین از برگزاری آزمون سراسری 1400 در 11 کشور خارجی اطلاع داد.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در ادامه این مصاحبه با اشاره به دانشگاه های محل برگزاری کنکور 1400 اعلام نمود: کنکور سراسری، آزمون وزارت علوم است و دانشگاه ها همه پتانسیل خود را در اختیار برگزاری آزمون قرار می دهند. با این حال، مواقعی در شهر محل برگزاری، دانشگاه نداشتیم که از دانشگاه آزاد یا پیغام نور و مدارس آموزش و پرورش استفاده کردیم.

زرین آمیزی ادامه داد: دانشگاه های محل برگزاری آزمون از روز قبل تعطیل می شوند تا شرایط را برای حضور داوطلبان مهیا نمایند.

وی همچنین درباره اجرای پروتکل های بهداشتی در کنکور سراسری، گفت: پروتکل های بهداشتی در شهر های قرمز سختگیرانه تر اجرا می گردد؛ مهمترین بخش این پروتکل ها، افزایش تعداد شهر های برگزاری آزمون به منظور کاهش تردد داوطلبان است و معیار وجود 150 داوطلب در هر شهر به این هدف یاری کرد.

زرین آمیزی بیان کرد که در شهر های قرمز هیچ ترددی انجام نمی گردد و داوطلبان از این شهر ها برای شرکت در کنکور خارج نخواهند شد که باعث شیوع بیماری نشوند.

سخنگوی سازمان سنجش آموز کشور با بیان اینکه سال گذشته پروتکل های بهداشتی در آزمون سراسری به طور کامل اعمال شده است، یادآور شد: بر اساس اعلام وزارت بهداشت، پروتکل های بهداشتی در آزمون سراسری سال گذشته 90 درصد رعایت شده بود. همچنین وزارت بهداشت هیچ گزارشی مبنی بر ابتلای داوطلبان به کرونا بر اثر حضور در آزمون دریافت نکرد.

کنکور سراسری 1400 در روز های 9 تا 12 تیر ماه با یک میلیون و 367 هزار و 852 داوطلب برگزار خواهد شد و توزیع کارت ورود به جلسه این آزمون از 6 تیر ماه در درگاه سازمان سنجش آموزش کشور شروع می گردد.

مهلت خوداظهاری داوطلبان کنکور سراسری از 30 خردادماه در درگاه سازمان سنجش آموزش کشور شروع شد و تا امروز سه شنبه اول تیرماه ادامه دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 20 تیر 1400 بروزرسانی: 20 تیر 1400 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1762

به "داوطلبان شهر های قرمز در محل زندگی خود کنکور می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داوطلبان شهر های قرمز در محل زندگی خود کنکور می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید