رئیس آینده کمیسیون اروپا: سرنوشت برگزیت در دست انگلیس است

به گزارش مجله کالارنا، رئیس آینده کمیسیون اروپا (بازوی اجرایی اتحادیه اروپا) تأکید کرد سرنوشت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا تنها در دست خود این کشور است.

رئیس آینده کمیسیون اروپا: سرنوشت برگزیت در دست انگلیس است

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل مجله کالارنا به نقل از رویترز، اورزولا فن درلاین وزیر دفاع سابق آلمان و رئیس آینده کمیسیون اروپا روز سه شنبه طی سخنانی در مقر اتحادیه اروپا واقع در بروکسل بلژیک گفت که همه گام های بعدی در ارتباط با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا تنها در اختیار خود این کشور است.

این سیاستمدار آلمانی که از روز اول نوامبر (10 آبان) کار خود را به عنوان بالاترین مقام اجرایی اتحادیه اروپا شروع خواهد نمود، در ادامه گفت: اتحادیه اروپا هرگز علاقه مند به وقوع برگزیت نبوده است، اما به تصمیم انگلیسی ها احترام می گذارد.

وی اضافه نمود: خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به معنای سرانجام چیزی نیست، بلکه شروع روابط آینده ما با انگلیس است. من می خواهم این رابطه یک رابطه خوب باشد، همان طور که قبلاً نیز چنین بوده است.

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس در همان اولین نشست خبری خود در سمت جدید تأکید کرد که کشورش حداکثر تا روز 31 اکتبر تحت هر شرایطی اتحادیه اروپا را ترک خواهد نمود. وی البته چندین بار اعلام نموده است که لندن خواهان دستیابی به یک توافق نهایی با بروکسل و خروج از اتحادیه اروپا با توافق است.

با این حال اختلافات جدی بین انگلیس و اتحادیه اروپا در خصوص مرز ایرلند پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا وجود دارد و بوریس جانسون چندی پیش خاطرنشان کرد اگر اتحادیه اروپا موضع خود را درباره مرز ایرلند تغییر ندهد، چشم انداز روشنی برای دستیابی به توافق وجود نخواهد داشت.

نمایندگان مجلس عوام و مجلس اعیان انگلیس هفته گذشته قانونی را برای ممانعت از برگزیت بدون توافق به تصویب رساند که به موجب آن دولت بوریس جانسون را موظف خواهد نمود که در صورت عدم توافق با اتحادیه اروپا تا ضرب الاجل 31 اکتبر (9 آبان) درخواست به تعویق افتادن برگزیت را به اتحادیه اروپا ارائه کند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 317

به "رئیس آینده کمیسیون اروپا: سرنوشت برگزیت در دست انگلیس است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس آینده کمیسیون اروپا: سرنوشت برگزیت در دست انگلیس است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید