سناتورهای دموکرات با گزینه بایدن برای پنتاگون مخالف&zwnjاند؟

به گزارش مجله کالارنا، خبرنگاران : اعلام لوید آستین ژنرال چهار ستاره آمریکایی آفریقایی تبار به عنوان گزینه ریاست وزارت دفاع دولت جو بایدن، با مخالفت چند سناتور هم حزبی دموکرات او روبرو شد.

سناتورهای دموکرات با گزینه بایدن برای پنتاگون مخالف&zwnjاند؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، به دنبال اعلام ژنرال بازنشسته ارتش آمریکا به عنوان گزینه جو بایدن برای وزارت دفاع دولت آینده آمریکا، سناتور الیزابت وارن و چند سناتور دموکرات دیگر اظهار داشتند که آنها مخالف ریاست یک نظامی بر این وزارتخانه هستند.

بعد از برآورد های بسیار درباره گزینه جو بایدن برای ریاست وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون)، وی پایان لوید آستین ژنرال چهار ستاره و بازنشسته آفریقایی تبار را به عنوان نامزد مدنظر خود اظهار داشت اما اعلام این نامزد، با مخالفت سه سناتور هم حزبی بایدن روبرو شده است.

لوید آستین که سابقه فرماندهی تروریست های سنتکام را بین سال های 2013 تا 2016 برعهده دارد، در سال 2016 از ارتش بازنشسته شد.

به گزارش وبگاه هیل، طبق قوانین موجود در آمریکا، برای اینکه فردی نظامی بخواهد صاحب سِمَتی غیرنظامی(شامل ریاست بر وزارت دفاع) گردد، باید حداقل 7 سال از بازنشستگی او گذشته باشد.

با توجه به اینکه نامزد مدنظر بایدن برای پنتاگون سال 2016 بازنشسته شد، او برای انتخاب به عنوان وزیر دفاع آمریکا به مجوز هر دو مجلس نمایندگان و سنای آمریکا احتیاج دارد تا این دو شاخه کنگره آمریکا برای او مجوز استثنا صادر نمایند.

الیزابت وارن سناتور دموکرات ایالت ماساچوست و یکی از رقبای بایدن در مبارزات مقدماتی این حزب در انتخابات ریاست جمهوری 2020 یکی از مخالفان مشخص آستین به عنوان وزیر دفاع آمریکا است.

او در صحبت با خبرنگاران ضمن تمجید از خدمات لوید آستین به ارتش و مردم آمریکا، در شرح دلیل مخالفت خود اظهار داشت، که او در سال 2017 با صدور مجوز استثنا برای جیمز متیس ژنرال بازنشسته آمریکا به عنوان اولین وزیر دفاع دولت ترامپ مخالفت کرد چرا که کمتر از 7 سال از بازنشستگی او در ارتش گذشته بود.

کامالا هریس، الیزابت وارن و بایدن در کارزار مقدماتی ریاست جمهوری

الیزابت وارن به خبرنگاران گفت: من احترام زیادی برای ژنرال آستین قائل هستم. شغل و خدمات او مثال زدنی بوده است و من مشتاقانه منتظر ملاقات و صحبت با او هستم اما من با (صدور مجوز) استثنا برای متیس مخالفت کردم و با (صدور مجوز) استثنا برای ژنرال آستین هم مخالفت خواهم کرد.

به گزارش هیل، بعلاوه بر این سناتور دموکرات، بعضی دیگر از نمایندگان این حزب در کنگره درباره انتخاب یک فرد نظامی به ریاست پنتاگون و از بین رفتن کنترل غیرنظامیان بر وزارت دفاع ناخرسند هستند.

جک رید سناتور دموکرات ایالت رود آیلند و عضو ارشد کمیته امور مسلح سنای آمریکا هم ضمن برجسته خواندن ژنرال آستین، درباره صدور استثنای کنگره برای تبدیل او به عنوان وزیر دفاع آینده ابراز تردید کرد.

این سناتور ارشد دموکرات کنگره آمریکا اضافه نمود: به نظرم، ترجیح باید روی کسی باشد که اخیرا (از ارتش) بازنشسته نشده است.

17 تن از قانونگذاران دموکرات کنگره در سال 2017 با اعطای مجوز استثنا برای جیمز متیس به منظور تبدیل وی به عنوان وزیر دفاع آمریکا مخالفت نموده بودند.

ریچارد بلومنتال سناتور دموکرات ایالت کنتیکت و جان تستر سناتور دموکرات ایالت مونتانای آمریکا هم به رغم تمجید از صلاحیت لوید آستین و خدمات او، در مخالفت با صدور مجوز استثنا موضعگیری کردند.

در صورت شروع به کار جو بایدن به عنوان رئیس جمهور آمریکا و ارسال نام لوید آستین به عنوان گزینه او برای وزارت دفاع، او ابتدا باید مجوز استثنای هر دو مجلس نمایندگان و سنا را کسب کند و سپس در سنای آمریکا حائز اکثریت آرای سناتورها گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 18 دی 1399 بروزرسانی: 18 دی 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1434

به "سناتورهای دموکرات با گزینه بایدن برای پنتاگون مخالف&zwnjاند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سناتورهای دموکرات با گزینه بایدن برای پنتاگون مخالف&zwnjاند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید