سیستم آلارم هوشمند عبور نابینایان ازخیابان در مرکز شهر تهران راه اندازی شد

به گزارش مجله کالارنا، با هدف تسهیل عبور افراد نابینا در خیابان ها، سیستم آلارم گویای عبور نابینایان از تقاطع صبح امروز از سوی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 11 برای نخستین بار در مرکز شهر تهران راه اندازی شد.

سیستم آلارم هوشمند عبور نابینایان ازخیابان در مرکز شهر تهران راه اندازی شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، آبادیان شهردار منطقه 11 با اشاره به اقدامات مناسب سازی معابر ویژه عبور نابینایان و معلولین در محله های مرکزی تهران از رونمایی سیستم آلارم هوشمند عبور نابینایان از تقاطع برای اولین بار در محدوده شهری منطقه 11 اطلاع داد و گفت: از سوی اداره ترافیک معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 11 در راستای تحقق شعار تهران شهری برای همه و حفظ حقوق شهروندی معلولین برای عبور و مرور در معابر، با یاری شرکت های دانش بنیان و جوانان مخترع، دستگاهی به عنوان سیستم آلارم هوشمند عبور از تقاطع ویژه معلولین روشن دل در تقاطع خیابان، ولی عصر (عج) و مولوی نصب و راه اندازی شده است.

آبادیان ضمن اشاره به دعوت از خبرنگار و فعالین اجتماعی جامعه معلولین روشندل برای امتحان و افتتاح این سیستم هوشمند اضافه کرد: این سیستم در تقاطع خیابان ولیعصر (عج) و مولوی نصب شده است و روز شنبه 22 آذر ماه با حضور معلولین روشن دل افتتاح شد تا نظرات ایشان را برای ادامه راستا مناسب سازی و اقدامات اساسی ویژه معلولین در طرح های آینده لحاظ کنیم.

شهردار منطقه 11 تهران ادامه داد: کاربرد این سیستم به گونه ای است که هنگام عبور نابینایان شرایط چراغ هدایت و رانندگی را به شکل گویا و اتوماتیک اعلام می نماید و نسبت به عبور وسایل نقلیه هشدار می دهد.

او با بیان این که این سیستم برای اولین بار در مرکز تهران اجرا شده است؛ شرح داد: هوشمند بودن سیستم آلارم عبور از تقاطع ویژه نابینایان به این شکل است که با توجه به تراکم جمعیت میزان صدای اطلاع رسانی و هشدار متفاوت خواهد بود به این صورت که میزان صدای هشدار شبانگاهی به دلیل کاهش عبور و مرور با آنالیز میزان صدای موجود در فضا نسبت به هشدار روزانه متفاوت خواهد بود.

به گفته شهردار منطقه 11 در آینده تصمیم بر این است که در صورت تأیید و رضایت متخصصان حوزه حمل و نقل و ترافیک و جامعه معلولین در تمامی تقاطع های پر تردد منطقه و سایر مناطق شهری این سیستم نصب و مورد استفاده قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 19 دی 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1436

به "سیستم آلارم هوشمند عبور نابینایان ازخیابان در مرکز شهر تهران راه اندازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیستم آلارم هوشمند عبور نابینایان ازخیابان در مرکز شهر تهران راه اندازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید