ششمین فراخوان صندوق علمی مشترک راه ابریشم منتشر شد

به گزارش مجله کالارنا، ششمین فراخوان صندوق علمی مشترک راه ابریشم موسوم به SRSF با همکاری آموزشگاه علوم چین (CAS) و صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور اعلام شد.

ششمین فراخوان صندوق علمی مشترک راه ابریشم منتشر شد

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این فراخوان در راستای فعالیت های پژوهشی مشترک میان محققین ایرانی و محققین آموزشگاه علوم چین در قالب پروژه های تحقیق و توسعه مشترک و کارگاه های مشترک اعلام و اجرایی است.

صندوق علمی مشترک راه ابریشم حداکثر از شش پروژه تحقیقاتی مشترک در دو زمینه علمی انرژی های تجدیدپذیر و مهندسی زیستی، حمایت خواهد نمود.

حداقل مدت زمان اجرای پروژه پژوهشی در قالب این فراخوان یک سال و حداکثر مدت زمان اجرای پروژه پژوهشی در قالب این فراخوان سه سال است.

حداکثر حمایت برای پژوهشگران ایرانی مبلغ یک میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. این صندوق مشترک همچنین حداکثر از سه کارگاه مشترک در زمینه های علمی پشتیبانی خواهد نمود.

انرژی های تجدیدپذیر، علوم آب، علوم شناختی، فناوری نانو، مواد پیشرفته و مهندسی از جمله زمینه های مورد حمایت در برگزاری این کارگاه ها است.

در صورت برگزاری کارگاه در ایران، صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تا سقف 3 میلیارد ریال به محققین ایرانی حمایت اقتصادی میزبانی ارائه خواهد نمود. آموزشگاه علوم چین نیز هزینه های سفر بین المللی محققین چینی را برای شرکت در کارگاه تأمین می نماید.

پژوهشگران ایرانی همچنین می توانند از تاریخ 5 اردیبهشت تا 4 تیر 1400 پروپوزال های مشترک خود را در سامانه صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ثبت نمایند. ارسال پروپوزال نهایی پژوهشگران ایرانی تنها به وسیله سامانه صندوق میسر خواهد بود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 تیر 1400 بروزرسانی: 4 تیر 1400 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1734

به "ششمین فراخوان صندوق علمی مشترک راه ابریشم منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ششمین فراخوان صندوق علمی مشترک راه ابریشم منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید