شفر: بهتر بود این هفته اشتباه می کردیم تا 4 هفته دیگر، از بازیکنانم ناراحت بودم نه داور!

سرمربی تیم فوتبال استقلال به تیم پارس جنوبی بابت پیروزی مقابل آبی پوشان تهرانی تبریک گفت و مدعی شد از پاس های اشتباه شاگردانش ناراحت بوده و نه عملکرد داور.

شفر: بهتر بود این هفته اشتباه می کردیم تا 4 هفته دیگر، از بازیکنانم ناراحت بودم نه داور!

به گزارش خبرنگار خبرنگاران ازجم، وینفرد شفر پس از خاتمه دیدار تیم های پارس جنوبی و استقلال گفت: اول از همه به تیم پارس جنوبی به خاطر کسب سه امتیاز تبریک می گویم. در تمرینات و جلسات با بازیکنان صحبت نموده بودیم که زمانی به مشکل می خوریم که حریف رو به ضربات هوایی بیاورد. می دانستیم دروازه بان شان و بازیکن شماره سه آنها رو به بازی مستقیم می آورند و تنها راه گلزنی آنها همین است. روی گل تیم پارس دیر رسیدیم و توپ به پشت خط دفاعی مان رسید. آرمین سهرابیان باید زودتر می ایستاد و توپ را به دروازه بان مان می داد.

شانس های زیادی برای گل های اول، دوم و حتی سوم داشتیم اما باختیم وی در ادامه اضافه نمود: در نیمه اول برای گل زدن خیلی محکم نبودیم، اما در مورد نیمه دوم چه چیزی می توانم بگویم؟! ما شانس های زیادی برای گل های اول، دوم و حتی سوم داشتیم. در نیمه دوم خوب بازی کردیم، اما باختیم.

هنوز تیم ساختن ما کامل نشده است سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: چیزی که باید یاد بگیریم، تیم ساختن است. هنوز تیم ساختن ما کامل نشده است. دیدید که مارکوس نیومایر و بازیکن عراقی در نیمه دوم بازی کردند. در نیمه اول مرتضی تبریزی منتظر توپ بود، اما توپ به پشت او می رسید یا در نیمه دوم زمانی که رضا آذری می خواست پاس بدهد، مهاجم بیرون نمی آمد که توپ بگیرد. این همان چیزی است که بازیکنان باید در تمرینات یاد بگیرند. الحاجی گرو امروز روی نیمکت بود. دکتر تیم گفت او مشکل عضلانی دارد و ممکن بود با بازی کردن چهار هفته بازی نکند.

بهتر بود این هفته اشتباه می کردیم تا 4 هفته دیگر شفر ادامه داد: امروز اشتباه کردیم و بهتر بود این هفته چنین اتفاقی می افتاد تا چهار هفته دیگر. باید بررسی کنیم تا بهتر شویم. باید در تمرینات یکسری کارها را انجام دهیم. امروز دیدید که فرشید باقری به خاطر درگذشت پدرش نبود و ما مجبور شدیم بدون او بازی کنیم.

حسینی باید برای موقعیتش بیشتر کوشش کند و بجنگد شفر در مورد آخرین وضعیت سیدحسین حسینی و اینکه چه زمانی درون دروازه قرار می گیرد، گفت: حسینی مصدومیتی داشت و به خاطر مصدومیتش نتوانست بازی کند. سیدمهدی رحمتی به جای حسینی بازی کرد و عملکرد خوبی داشت. حسینی باید برای موقعیتش بیشتر کوشش کند و بجنگد.

فوتبال ورزشی است برای لذت بردن نه خشونت روی سکوها وی درباره اینکه به نظر می رسید نقش هواداران پارس جنوبی که امروز برای حمایت از تیم شان در ورزشگاه حضور داشتند، زیاد بود، گفت: این طور نبود، چون در دربی هم شاهد هستیم، 40 تا 50 هزار نفر هواداران استقلال هستند و همین جمعیت هم برای پرسپولیس حضور دارند. البته طرفداران امروز خوب بودند. گفته بودم که هواداران برای هر تیمی خوب هستند. فوتبال ورزشی است برای لذت بردن، نه خشونت روی سکوها.

گرو را برای یک بازی نمی خواهیم، بلکه همه بازی ها می خواهیم سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد عدم استفاده از گرو توضیح داد: یکی از مشکلات امروز ما گرو بود. او در بازی اول خود برای استقلال برابر تراکتورسازی بازی کرد و مشکل عضلانی برای اش پیش آمد. ما او را برای یک بازی نمی خواهیم، بلکه همه بازی ها می خواهیم. البته وریا و علی کریمی شانس گلزنی داشتند. وقتی هم گل نزنیم، نمی توانیم ببریم.

45 دقیقه برای زدن 3 یا 4 گل کافی بود شفر درباره اینکه بهتر نبود زودتر تعویض می کرد، گفت: شاید باید زودتر تعویض می کردم، اما در شروع نیمه دوم دو تعویض انجام دادم. در مورد گرو هم باید زودتر با پزشک تیم صحبت می کردم. ما موقعیت برای گلزنی داشتیم و 45 دقیقه برای زدن سه یا چهار گل کافی بود. در نیمه اول، فوتبالی که در نیمه دوم انجام دادیم، به نمایش نگذاشتیم و سرعت مان پایین بود. باید توپ را بیشتر به گردش در بیاوریم.

از اینکه بازیکنانم اشتباه می کردند ناراحت بودم وی در واکنش به طرح این پرسش که چرا به داوری اعتراض های زیادی می کرد، گفت: داوری خوب بود، آیا به نظرتان خوب نبود؟ آیا شما زبان آلمانی بلد هستید؟ ناراحتی من از این بود که بازیکنانم روی پاس های بلند اشتباه می کردند! در مورد صحنه مشکوک پنالتی، من 40 متر با صحنه فاصله داشتم و نمی دانم پنالتی بوده یا نه.

چرا باید تیم من هم بعد از باخت در جم به حاشیه برود؟! سرمربی تیم فوتبال استقلال در واکنش به سؤال خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه استقلال سال گذشته با راهنمایی علیرضا منصوریان اینجا مغلوب شد و تیمش به حاشیه رفت و نگران نیست که تیم او نیز دچار حواشی گردد، با خنده گفت: نه، چرا باید این اتفاق بیفتد؟ شاید ما باید خبرنگاران را بررسی کنیم!

زمانی به مشکل می خوریم که حریف رو به پاس های بلند می آورد شفر در ادامه نشست خبری درباره عملکرد تیمش در نیمه اول و اینکه با این شرایط نگران بازی با السد قطر نیست، مطرح کرد: قبلاً گفتم که زمانی به مشکل می خوریم که حریف رو به پاس های بلند می آورد. عکس العمل ما نسبت به توپ های بلند دیر بود. در این نیمه، به اندازه کافی هافبک نداشتیم، اما در نیمه دوم با تغییراتی که داشتیم شرایط ما بهتر شد و شانس های زیادی برای گلزنی به دست آوردیم. فردا و پس فردا باید بازی مان را بررسی کنیم. بازیکنان باید بدانند چه جاهایی خوب بوده و چه جاهایی بد بودند تا برای دیدار بعدی روند تیم تغییر کند.

تا بازی برابر السد آماده می شویم وی اضافه نمود: ما باید یک تیم کامل شویم و بازیکنانم باید بدانند که هم بازی های شان می بایست چه کاری انجام دهند. یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که داشتیم، عدم حضور همه بازیکنان در اردوی آماده سازی پیش فصل بود. در بازی های تدارکاتی که در ترکیه برگزار کردیم، تنها سه بازیکن آن زمان در تیم فعلی حضور داشتند. با این وجود، تا بازی با السد آماده می شویم و می توانیم نتیجه خوبی در خانه برابر این تیم بگیریم.

2 روز تمرین کردن برای حضور در زمین کافی نیست وی گفت: آن چیزی که در گذشته بوده، برای مان دیگر مهم نیست. امروز بازیکن عراقی ما یعنی طارق با وجود دو روز تمرین کردن، خوب بود، اما دو روز کافی نیست.

در شهر جم هتل خوب هست؟! سرمربی تیم فوتبال استقلال در خاتمه گفت: خیلی خوشحالم در شهر جم هستم، اما مشکل این است که هتل مان از اینجا دور است. آیا در شهر شما هتل خوب هست؟ چون این را نمی دانم سؤال می پرسم.

منبع: tn.ai
انتشار: بروزرسانی: 14 شهریور 1397 شناسه مطلب: 11

به "شفر: بهتر بود این هفته اشتباه می کردیم تا 4 هفته دیگر، از بازیکنانم ناراحت بودم نه داور!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شفر: بهتر بود این هفته اشتباه می کردیم تا 4 هفته دیگر، از بازیکنانم ناراحت بودم نه داور!"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید