عملیات حشد شعبی در عمق صحرا تا مرزهای عراق و عربستان

به گزارش مجله کالارنا، به گزارش خبرنگاران به نقل از المعلومه، تیپ دوم حشد شعبی عراق امروز (یکشنبه) از عملیات مشترکی در محور صحرای استان نجف اشرف تا مرز این کشور با عربستان برای تامین امنیت و پاکسازی تروریستها در منطقه خبر داد.

عملیات حشد شعبی در عمق صحرا تا مرزهای عراق و عربستان

تیپ دوم سازمان حشد شعبی در بیانیه ای اظهار داشت: عملیات پیش دستانه مشترک با فرماندهی پلیس استان نجف اشرف و پلیس فدرال عراق پس از دریافت داده های اطلاعاتی صورت گرفت. این عملیات شامل جستجو و بازرسی گسترده به مساحت تقریبا 1200 کیلومتر مربع و عمق 170 کیلومتر در صحرای استان نجف اشرف تا مرز عربستان بود.

در بیانیه حشد شعبی عراق با اشاره به تحقق اهداف این عملیات، آمده است: در این عملیات پیش دستانه مناطق الخناک، اللصف، مقبره الاربعیه، البریت و اطراف فرودگاه غلیصان و ناحیه شبجه تا مرزهای عراق با عربستان برای تامین امنیت و پاکسازی آن از حضور احتمالی تروریستها جستجو و اهداف تعیین شده، محقق شد.

گفتنی است که هرازگاهی داعشی ها در برخی از مناطق از جمله دیالی، کرکوک، صلاح الدین و به ویژه مناطق صحرایی غرب الانبار دست به تحرکاتی می زنند که نیروهای امنیتی و حشد شعبی طی عملیاتهایی به مقابله با تکفیریها پرداخته اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 بهمن 1399 بروزرسانی: 11 بهمن 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1471

به "عملیات حشد شعبی در عمق صحرا تا مرزهای عراق و عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملیات حشد شعبی در عمق صحرا تا مرزهای عراق و عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید