عملیات نجات گارگران گرفتار در تونل شمال هند متوقف شد

به گزارش مجله کالارنا، عملیات جستجو برای نجات ده ها کارگری که از روز یکشنبه گذشته در تونلی در نزدیکی سد در حال ساخت تاپوان در شمال هند به دام افتاده اند به دلیل شدت دریافت جریان آب در بالادست رودخانه، متوقف شد.

عملیات نجات گارگران گرفتار در تونل شمال هند متوقف شد

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران، یک مقام مسئول روز گذشته (پنجشنبه) گفت: کل تیم امداد و نجات برای جلوگیری از هرگونه خطر احتمالی به جای امنی در مسافت دورتری منتقل شده اند.

وی اضافه نمود: ما همچنین با بعضی از روستاییان ساکن بالادست صحبت کردیم و آنها گفتند که افزایش ناگهانی جریان آب را مشاهده نموده اند.

این در حالی است که تیم نجات به امید برقراری ارتباط با کارگران محبوس شده در ساعات اولیه بامداد پنجشنبه عملیات حفاری را برای ایجاد یک تونل دیگر از بالا شروع نموده بود. ماموران امدادی قرار بود به وسیله این حفره به تونل کمکی دیگری که محل اتصال به تونل اصلی است برسند چون احتمال می دهند که کارگران در آن نقطه باشند.

آشوک کومار، فرمانده پلیس ایالت اوتاراکند در توییتر نوشت: تیم نجات عملیات حفاری را برای نفوذ به تونل واقع در 12 متری زیر زمین شروع نموده اند. ما در حال حاضر در 6.5 متری آن هستیم.

اما امدادگران در نهایت مجبور شدند عملیات خود را متوقف نمایند.

حادثه طبیعی ذوب شدن و شکست یخچال به دلیل گرمایش زمین روز یکشنبه در دامنه های هیمالیا در شمال هند و در نزدیکی مرز با تبت چین روی داد. آب دریاچه ای که در پشت این یخچال بود آزاد و به سمت دره رودخانه سرازیر شد.

آب های این دریاچه در یکی از سرچشمه های رود گنگ به راه افتاد و ویرانی های زیادی به بار آورد. این سیل سپس با حجم زیادی از گل و لای به یک سد و نیروگاه برق آبی و تأسیسات در حال ساخت یک سد دیگر واقع در بالادست شهر تاپوان رسید و وارد یک تونل در حال ساخت شد. گروهی از کارگران که شمار آنها بین 25 تا 34 نفر تخمین زده می گردد درون تونل حبس شدند و اطلاعی از زنده یا مرده بودن آنها در دست نیست.

در همین حال بنا بر آمار رسمی، شمار قربانیان این فاجعه طبیعی افزایش یافته و تا به امروز به 36 نفر رسید. 138 نفر نیز در این رویداد ناپدید شده اند و از سرنوشت آنها خبری در دست نیست.

به گزارش یورونیوز، مقامات می گویند ممکن است روزها طول بکشد تا اجساد بیشتری از زیر هزاران تن آوار و گل و لای خارج گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1505

به "عملیات نجات گارگران گرفتار در تونل شمال هند متوقف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملیات نجات گارگران گرفتار در تونل شمال هند متوقف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید