قول نخست وزیر ایتالیا برای اجرای بسته اصلاحات مالی

به گزارش مجله کالارنا، خبرنگاران: نخست وزیر ایتالیا قول داد تا با اجرای بسته اصلاحات ساختاری و مالی، اقتصاد بحران زده این کشور را از رکود نجات دهد.

قول نخست وزیر ایتالیا برای اجرای بسته اصلاحات مالی

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش گروه بین الملل مجله کالارنا به نقل از رویترز؛ انریکو لتا نخست وزیر ایتالیا در حالی نسبت به اجرای بسته اصلاحات مالی به منظور دستیابی به رشد مالی 2 درصدی تا سال 2015 میلادی تعهد داده است که این کشور با طولانی ترین رکود مالی پس از جنگ جهانی دوم روبرو شده است.

بر اساس این گزارش لتا توضیح داد، طی 18 ماه آینده اصلاحات مالی ساختاری را با هدف کاهش مالیات خانوارها و شرکت ها، کاهش نرخ بیکاری و کم کردن بدهی های سنگین این کشور اجرا خواهد نمود.وی اضافه نمود، من مصمم هستم تا همه کوشش خود را برای جلوگیری از سقوط کشور به ورطه هرج و مرج انجام دهم. وی بار دیگر از مجلس ایتالیا خواسته است تا رای اعتماد مجددی را به دولت بدهد. این اقدام پس از آن انجام شده است که حزب سیلویو برلوسکونی نخست وزیر سابق ایتالیا حمایت خود را از دولت لتا پس گرفته است.

حزب دموکرات ایتالیا به رهبری لتا اکثریت مجلس را در اختیار دارد و به نظر می رسد دولت ایتالیا برای اخذ رای اعتماد مشکل چندانی نداشته باشد.ایتالیا سومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو است و با بحران بدهی 2 هزار میلیارد یورویی نیز روبرو است. ایتالیا با کمترین رشد مالی در ده سال اخیر در بین کشورهای عضو یورو روبرو شده است.

بیش از 12 درصد جوانان ایتالیایی بیکار هستند و این کشور با طولانی ترین رکود مالی پس از جنگ جهانی دوم روبرو شده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 10 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 338

به "قول نخست وزیر ایتالیا برای اجرای بسته اصلاحات مالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قول نخست وزیر ایتالیا برای اجرای بسته اصلاحات مالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید