مرگ رئیس جمهوری ویتنام در 61 سالگی

به گزارش مجله کالارنا، رئیس جمهوری ویتنام پس از یک بیماری سخت در سن 61 سالگی در بیمارستانی نظامی در هانوی از جهان رفت.

مرگ رئیس جمهوری ویتنام در 61 سالگی

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از رویترز، رادیو و تلویزیون دولتی ویتنام بدون اشاره به نوع بیماری از مرگ تران دای کوانگ در روز آدینه خبر دادند. بر اساس گزارشی که تلویزیون ویتنام پخش کرد، پزشکان و استادان داخلی و بین المللی تمام کوشش خود را برای نجات جان رئیس جمهوری به کار گرفتند اما این کوشش ها نتیجه نداد و کوانگ جان خود را از دست داد.

ریاست جمهوری یکی از سه مقام ارشد حکومتی در ویتنام است اما بیشتر وظایف و مسئولیت های او تشریفاتی است. از این رو، درگذشت کوانگ نمی تواند به مناسبات این کشور در روابط بین المللی خدشه وارد کند. نخست وزیر و رئیس حزب کمونیست دیگر مقام های ارشد حکومت ویتنام هستند که در نبود رئیس جمهوری وظایف او را به عهده می گیرند.

کوانگ در آوریل 2016 به مقام رئیس جمهوری ویتنام منصوب شد. او پیش از آن وزیر امنیت عمومی دولت این کشور بود؛ سازمانی با قدرت گسترده که وظیفه جمع آوری اطلاعات و خنثی کردن توطئه های داخلی و بیرونی علیه حزب حاکم را بر عهده دارد. شایعه بیماری سخت رئیس جمهوری ویتنام از ماه ها پیش در شبکه های اجتماعی منتشر شده بود.

کوانگ که از یک جامعه کوچک کشاورزی در 115 کیلومتری جنوب هانوی برخاسته بود، مراتب قدرت را طی کرد و عضو پلیتبرو، قدرتمندترین نهاد تصمیم سازی حزب کمونیست شد. او 10 روز پیش از مرگ میزبان رئیس جمهوری اندونزی در هانوی بود و روز چهارشنبه هم با رئیس دیوان عالی چین دیدار کرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 آذر 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 510

به "مرگ رئیس جمهوری ویتنام در 61 سالگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ رئیس جمهوری ویتنام در 61 سالگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید