معاون نخست وزیر چین: استقلال هنگ کنگ تحمل نخواهد شد

به گزارش مجله کالارنا، هان جونگ معاون نخست وزیر چین هشدار داد کشورش هرگز استقلال و جدایی طلبی را از سوی هنگ کنگ تحمل نخواهد کرد.

معاون نخست وزیر چین: استقلال هنگ کنگ تحمل نخواهد شد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

روزنامه ساوت چاینا مورنینگ پست هنگ کنگ روز چهارشنبه نوشت این مقام چینی در ملاقات با کری لام رییس منطقه هنگ کنگ در پکن خاطر نشان کرد که جدایی طلبان از حد و مرزها و خطوط قرمز عبور نموده اند.

وی خاطر نشان کرد هیچ کشوری در جهان خشونت، تخریب، شورش و ناارامی را تحمل نخواهد کرد و چین هم از این امر مستثنی نیست.

او هشدار داد که پکن استقلال طلبی را در هنگ کنگ برنمی تابد و نمی تواند شاهد این همه خشونت و انشعاب طلبی باشد و همه ارگان های دولتی و اجرایی ، قضایی و قانونگذاری در سراسر هنگ کنگ باید برای برون رفت از این مرحله و انتها دادن به خشونت ها با یکدیگر همکاری نمایند.

معاون نخست وزیر چین گفت که خانم لام از هیچ تلاشی برای انتها دادن به ناآرامی ها از ماه ژوین تا کنون دریغ ننموده است و هشدار داد که چین خشونت را در هنگ کنگ برنمی تابد.

او تاکید نمود کسانی که در هنگ کنگ دست به اقدامات خشونت آمیز و ویرانگر زده اند، اصل یک چین و حق حاکمیت قانون را در این منطقه نادیده گرفته اند.

هان صراحتا از ناارامی های اجتماعی در هنگ کنگ انتقاد کرد و گفت وظیفه اساسی همه نهادهای هنگ کنگی انتها دادن به خشونت ها و بازگرداندن ثبات به این منطقه است.

لام در این دیدار گفت که نزدیک به 3 هزار نفر در جریان ناآرامی ها دستگیر شده اند و از اینکه یک سوم آنها را جوانان تشکیل می دهند، ابراز تاسف کرد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 469

به "معاون نخست وزیر چین: استقلال هنگ کنگ تحمل نخواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون نخست وزیر چین: استقلال هنگ کنگ تحمل نخواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید