سفر به آمریکا: مونووی؛ شهری که فقط یک نفر جمعیت دارد

به گزارش مجله کالارنا، مهمانخانه تاریک این شهر که دیوارهای آن با چوب، قاب بندی شده است توسط السی آیلر اداره می گردد. البته السی کتابخانه شهر مونووی را نیز اداره می نماید. ساختمان کوچک کتابخانه مملو از کتاب است که تعداد آنها به 5000 جلد می رسد. بیشتر این کتاب ها، کتاب های باقیمانده از شوهر مرحوم السی آیلر هستند که به کتاب و کتاب خوانی علاقه بسیاری داشته است. نکته جالب دیگر اینکه، خانم آیلر شهردار مونووی نیز هست.

سفر به آمریکا: مونووی؛ شهری که فقط یک نفر جمعیت دارد

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور آمریکا قیمت هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور آمریکا از نیویورک، واشنگتن، لس آنجلس، سان فرانسیسکو و لاس وگاس دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

تصویری از کتابخانه ی رودی

دهه 1930 دورانی بوده که این شهر بیشترین جمعیت خود را داشته است. در آن موقع جمعیت شهر 130 نفر بوده است. همانند بسیاری دیگر از شهرهای کوچک در منطقه Great Plains ، جوانان مونووی این شهر را ترک کردند و با آرزوی یافتن شغل مناسب تر به شهرهای بزر گ مهاجرت کردند. در طی سرشماری سال 2000 این شهر کوچک فقط دو نفر جمعیت داشت. تنها سکنه ی این شهر یک زوج بودند به نام رودی آیلر و همسرش السی. خانم آیلر بعد از درگذشت رودی، تنها فردی است که در این شهر سکونت دارد.

زندگی آیلر به عنوان شهردار و تنها فرد ساکن در این شهر کمی عجیب و غیر واقعی به نظر می رسد. او سالی یکبار مالیات را بالا می برد تا اینکه بتواند روشنایی چهار خیابان اصلی شهر را تامین کند یا اینکه امکانات شهری ناچیزی را که در این شهر وجود دارد سرپا نگه دارد. او مهمانخانه مونووی را اداره می نماید و بدین ترتیب تنها کسب و کار موجود در این شهر را ایجاد نموده است. مشتریان این مهمانخانه کسانی هستند که از عظیمراه این منطقه عبور می نمایند یا اینکه از شهرهای اطراف به این شهر کوچک سری می زنند. شهر مونووی یک مورد استثنایی از اتفاقی است که در سرتاسر آمریکا اتفاق افتاده است؛ بیش از 50 سال است که روستا ها و شهرهای کوچک در ایالت های غرب میانه آمریکا در حال متروکه شدن هستند. خالی از سکنه شدن شهرهای کوچک در طی این 50 سال، عظیم ترین مهاجرت در طول تاریخ آمریکا بوده است. هیچ منطقه ای به اندازه منطقه Great Plains خالی از سکنه و متروکه نشده است که شامل ایالت های نبراسکا، کانزاس و اوکلاهما می گردد.

تصویری از شهر مونووی در سال 1908

تصویری از خیابان لوئیزا که تقریبا تمام خیابان از چمن پوشیده شده است

تصویری از ساختمان یک فروشگاه متروکه، این ساختمان به سمت درختانی که در پشت آن قرار دارند کج شده و الوارهای آن در حال پوسیدن و از بین رفتن هستند. زمانی که جنگ جهانی دوم شروع می گردد، این فروشگاه بسته شده و مالک آن به نیروهای نظامی ملحق می گردد.

منبع: کجارو
انتشار: 4 بهمن 1399 بروزرسانی: 4 بهمن 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1455

به "سفر به آمریکا: مونووی؛ شهری که فقط یک نفر جمعیت دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به آمریکا: مونووی؛ شهری که فقط یک نفر جمعیت دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید