نسخه پیچی ترامپ برای کرونا کار دست نیویورکی ها داد!

به گزارش مجله کالارنا، فارس نوشت: شماری از شهروندان نیویورکی به خاطر استعمال مواد ضدعفونی کننده برای مقابله با ویروس کرونا دچار مسمومیت و روانه بیمارستان شدند.

نسخه پیچی ترامپ برای کرونا کار دست نیویورکی ها داد!

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

با اینکه پیشنهاد رئیس جمهور آمریکا مبنی بر استعمال مواد ضدعفونی کننده برای از بین بردن ویروس کرونا از سوی پزشکان رد شده است، شماری از شهروندان نیویورکی به خاطر خوردن این مواد روانه بیمارستان شدند.

به نوشته پایگاه خبری ام اس ان، مرکز کنترل سموم وزارت بهداشت آمریکا در نیویورک روز شنبه خاطرنشان کرد از 9 صبح روز پنجشنبه تا 3 بعدازظهر روز جمعه، مجموعاً 30 نفر به خاطر مسمومیت با مواد ضدعفونی کننده به بیمارستان منتقل شده اند.

این مرکز افزود، با این حال این موارد مصرف مواد ضدعفونی کننده، منجر به مرگ نشده اند و هیچ یک از مراجعین نیاز به بستری شدن نداشتند.

به گفته سخنگوی مرکز کنترل سموم، از میان این افراد 9 نفر در اثر مصرف لایزول (نوعی پاک کننده قوی سطوح)، 10 مورد در اثر مصرف مواد سفیدکننده و 11 مورد در اثر مواد پاک کننده خانگی، دچار مسمومیت شدند.

این درحالی است در مدت زمان مشابه سال گذشته هیچ موردی از مسمومیت با لایزول گزارش نشده بود و تنها دو مورد مسمومیت به دلیل قرار دریافت در معرض مواد سفیدکننده رخ داده بود.

روی آوردن نیویورکی ها به مواد ضدعفونی کننده پس از آن اجرا شده است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه در نشست خبری خود گفت: مواد ضدعفونی کننده ظرف یک دقیقه ویروس کرونا را ناکار می کند. ظرف یک دقیقه! راهی هست که بتوانیم آن را به داخل بدن تزریق کنیم یا با آن [ریه ها] را شستشو دهیم؟ چک کردن آن جالب خواهد بود.

شمار زیادی از مقامات وزارت بهداشت و پزشکان آمریکایی بلافاصله این پیشنهاد ترامپ را خطرناک توصیف کردند و از مردم درخواست کردند به هیچ عنوان چنین روش هایی را در خانه امتحان نکنند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 30 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1054

به "نسخه پیچی ترامپ برای کرونا کار دست نیویورکی ها داد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نسخه پیچی ترامپ برای کرونا کار دست نیویورکی ها داد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید