واکنش معاون وزیر دفاع عربستان به سفر مصطفی الکاظمی به ریاض

به گزارش مجله کالارنا، به گزارش خبرنگاران خالد بن سلمان بن عبدالعزیز معاون وزیر دفاع عربستان سعودی و فرزند پادشاه این کشور در توییتی مدعی شد که کشورش همچنان پشتیبان و برادر وفادار عراق در همه اوقات باقی خواهد ماند.

واکنش معاون وزیر دفاع عربستان به سفر مصطفی الکاظمی به ریاض

معاون وزیر دفاع و پسر شاه سعودی نوشت: سفر مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق که به عنوان مهمان عزیزی به دعوت خادم حرمین شریفین به عربستان آمد و با ولیعهد دیدار کرد، سطح بالای همکاری و پیوندهای برادری و عربیت میان دو کشور و سرنوشت مشترک را نشان می دهد.

وی در ادامه اعلام کرد: حجم شرایط و حساسیت چالش ها به هر اندازه هم که برسد، عراق همواره برای عربستان امتداد عربی اصیل بی بدیل و تغییر ناپذیر باقی خواهد ماند و عربستان همچنان پشتیبان و برادر وفادار عراق در همه اوقات باقی خواهد ماند.

این در حالی است که محافل رسانه ای و سیاسی عراق بارها تاکید کرده اند که سعودی علاوه بر تقویت و حمایت اقتصادی و سیاسی از داعش در امور داخلی عراق دخالت می کند. در جریان اعتراضات مردمی عراق که به تظاهرات اکتبر معروف است، ریاض نقش مهمی درتحریف اعتراضات و انحراف آن از مطالبات عمومی و اقتصادی بسمت موضوعات حاشیه ای داشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 فروردین 1400 بروزرسانی: 30 فروردین 1400 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1629

به "واکنش معاون وزیر دفاع عربستان به سفر مصطفی الکاظمی به ریاض" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش معاون وزیر دفاع عربستان به سفر مصطفی الکاظمی به ریاض"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید