پلیس فرانسه به برخورد نژادپرستانه با شهروندان عرب و سیاهپوست متهم شد

به گزارش مجله کالارنا، سازمان دیده بان حقوق بشر در گزارشی پلیس فرانسه را متهم کرد که با شهروندان عرب و سیاهپوست این کشور رفتاری نژادپرستانه دارد.

پلیس فرانسه به برخورد نژادپرستانه با شهروندان عرب و سیاهپوست متهم شد

به گزارش گروه بین الملل مجله کالارنا، سازمان غیردولتی دیده بان حقوق بشر در گزارشی که امروز پنج شنبه منتشر شده، پلیس فرانسه را به برخورد تبعیض آمیز و نژادپرستانه با شهروندان عرب و سیاهپوست این کشور متهم کرد.

سازمان دیده بان حقوق بشر در گزارش 44 صفحه ای خود که بر مبنای مصاحبه با 90 نفر از پسران نوجوان و مردان عرب و سیاهپوست ساکن شهرهای پاریس، استراسبورگ، لیل و گرونوبل تدوین شده، اعلام کرده است که پلیس فرانسه صرفاً به دلیل تفاوت نژادی و با این فرض نژادپرستانه که بزهکاری در بین شهروندان عرب و سیاهپوست بیشتر است، اقدام به بازرسی بدنی این افراد کرده است.

این سازمان غیردولتی در انتها گزارش مذکور با تأکید بر ضرورت انتها یافتن این رویه نژادپرستانه پلیس فرانسه خاطرنشان کرده است که احیای توان پلیس فرانسه بدون تعامل با شهروندان و برقراری رابطه مناسب با آنها میسر نخواهد بد.

پلیس فرانسه با رد موارد مطرح شده در گزارش سازمان دیده بان حقوق بشر، مدعی شده است که این موارد عمومیت نداشته و صرفاً در موقعیت های محدودی اتفاق افتاده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1137

به "پلیس فرانسه به برخورد نژادپرستانه با شهروندان عرب و سیاهپوست متهم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس فرانسه به برخورد نژادپرستانه با شهروندان عرب و سیاهپوست متهم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید