چرا واریز یک هفته ای پول سهام عدالت به دو ماه رسید؟

به گزارش مجله کالارنا، به گزارش خبرنگاران، شکایت مردم از واریز پول فروش سهام عدالتشان تمامی ندارد. تا جایی که در گفته ها و نوشته هایشان با طعنه و کنایه این سهام را سهام بی عدالتی می خوانند.

چرا واریز یک هفته ای پول سهام عدالت به دو ماه رسید؟

13سال پیش، زمانی که با تورمی 10 تا 12 درصدی روبرو بودیم، سهام عدالت با هدف مشارکت بیشتر مردم در اقتصاد واگذار شد اما حالا در دوران آزادسازی آن، تورم 41درصدی رمقی برای سهام داران باقی نگذاشته است. ظاهرا تحریم، تورم، بیکاری و…در کنار سایه سنگین کرونا بر معیشت مردم موجب شده که سهام عدالت برای دارندگانش نه وسیله ای برای مشارکت بلکه ابزاری برای گذران چند روز زندگی باشد. البته مشروط به آنکه از فروش سهام چیزی دستشان را بگیرد.

حدود دو ماه است که مردم در میان نهادها و سازمان های متولی برای واریز پول سهام عدالت سرگردانند. یکی به آنها می گوید به بانک بروند، یکی شماره ستاد سهام عدالت را معرفی می کند، یکی می گوید باید به سازمان خصوصی سازی بگویند و یکی شماره تماس گویای بانک ها را می دهد. اما کسی جوابگوی مشکل نیست.

گزارش های مردم خبر می دهد که برخی با این که ماه ها از فروش سهامشان گذشته هنوز هیچ پولی دریافت نکرده اند. حالا آنان می گویند با توجه به تجربه تلخ مرحله اول، در صورت آزادسازی بخش بعدی تمایلی به واگذاری باقی سهام عدالت خود ندارند.

مردم در واکنش به گزارش خبرنگاران درباره عدم جوابگویی بانک ها به سهامداران عدالت، از مسائل معیشتی شان می نویسند و نسبت به وعده آزادسازی باقی سهام در شرایطی که بعد از گذشته دو ماه هنوز پول بخش اول را نگرفته اند، ابراز نارضایتی می کنند:

اخه کی باید جوابگو باشه همه ما بخاطر نداری و بدبختی سهاممون رو فروختیم که یه چیزی دستمونو بگیره اخه مشکل کجاست. نمیدونم چرا رسانه ها و روزنامه ها پیگیر این موضوع نیستن؟ بعد صحبت از 30درصد دوم هم می کنن.30درصد اول رو چیکار کردید که از اون حرف حرف می زنید؟

مسئولین انگارتو ایران زندگی نمی کنند و ازهیچی خبر ندارند؟ یعنی واقعا نمی دونن مردم دو ماهه هنوز پول 30درصده اول رو نگرفتند؟ چطوری 30 درصد دیگه رو عید غدیر ازاد می کنن؟ اول تکلیف این 30درصد رو مشخص کنید.

هدفشون فقط اینه که سهام رو از دستمون در بیارن. 30 درصد اول را بریزید و بدهی مردم را بدید بعد30درصد دوم ازاد کنید.

شما که هنوز پول 30 درصد رو ندادین. میریم بانک یه جوری رفتار می کنن انگاری رفتی از جیب خودشون به زور پول دربیاری

من در تاریخ 12 خرداد بانک ملت شعبه فلاحی مشهد سی درصد سهام عدالت فروختم و هیچ مسئله ای از نظر شماره شبا و غیره نبوده. چندین بار پیگیری نتیجه نداد. پشتیبانی بانک ملت تماس می گیری شماره کارگزاری می دهند که اونم دائما مشغوله. تا الان یک ریال واریز نشده فقط فقط موندیم چه کار کنیم.

بانک سپه دو ماه شد، دریغ از یک ریال، اونوقت میخواین سی درصد دومو بخرین؟

همچنان خبری از واریز نیست!

پیام های مخاطبان نشان می دهد آنها راه های مختلفی را برای آگاهی از شرایط سهام و اطلاعات کاربری خود امتحان کرده اند اما کمتر به نتیجه رسیده اند. بیشترین گله مردم هم همچنان از شعب بانک هاست. برخی بانک ها با گذشت بعضا دو ماه هنوز واریزی نداشته اند و برخی دیگر مبالغی کمتر از 10 هزار تومان برای سهام داران واریز کرده اند. مردم در پیام های خود بیشتر از بانک های سپه، صادرات و بیش از همه ملی شکایت کرده اند و خواهان پیگیری از سوی مسئولان مربوطه هستند.

من دوماه پیش، 6خرداد، از سدادبانک ملی سهامم را به فروش گذاشتم تا الان خبری از واریز پول نیست.

امروز اولین واریزی کارگزاری سعیدی برام انجام شد. 6 هزار تومن واریز کردند. نمیدونم بخندم یا گریه کنم.

ژمن خودم جز اولین کسانی بودم که سهامم را فروختم به بانک انصار ولی تا الان هزار تومان هم نریختن من نمیدونم چکار کنم.

چرا بانک ملی رو پیگیری نمی کنید؟ به خدا مردم نیاز دارن که فروختن.

دوازده خرداد سی درصد از سهامم را ازطریق بانک ملی شهرستان ماکو واگذار کردم . تا امروز هیچ مبلغی از سوی بانک ملی پرداخت نشده.

واقعا واستون متاسفم قبل از فروش سهام ها که میگفتن نهایت یک هفته ای میدیم الان چیشد؟

چهل روزه سهامم رو فروختم بانک تجارت ولی هیچی واریز نکردن میرم بانک هم میگه بهمون گفتن صبر کنید…اخه صبر تا کی؟

من 15 خرداد بانک ملی ایوا درخواست فروش دادم. تو خونه مریض دارم نیاز داشتم که اینکارو کردم هنوز هیچی واسم نریختن.

چهارم مرداد بانک ملی ساعت پنج ونیم پنجاه هزارتومان و شش نیم پانزده هزار تومان برام ریخته. بعد از دو ماه. من هفتم خرداد برای فروش زدم. این چه مسخره بازیه؟ صاحب خونه خیلی محبت کرده وسیله هام رو نریخته تو پارکینگ. به خودم وزن و بچم گفت برید تاخانه پیدا نکردید نیایید. من دوشب دارم تو ماشین با زن و یک بچم می خوابم. راننده تاکسی هستم. پول خودمونه بریزید.

بانک قوامین 10 تومن 10 تومن واریز میکنه بعدشم پیامک میده این علی الحسابه!!! یعنی چی چی میگن اینا! اگه مشکل داشت شماره شبای حسابم در بانک قوامین چرا 10 تومن ریختن؟

من 6خرداد از طریق سداد بانک ملی فروختم تا الان هیچ خبری از واریز پول نیست دو ماه شد نمیدونم چکار کنم.

من تو سایت بانک صادرات ثبت نام کردم الان80 روزه 1یک ریال واریز نکردن چرا؟

من 12خردادسهام عدالتمو به فروش گذاشتم دریغ از یه ریال. هردفعه بانک تجارت رفتم میگن به ما مربوط نیست، دست دولت هستش. من نیاز دارم که فروختم. مستاجرم بیکار شدم.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 31 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1208

به "چرا واریز یک هفته ای پول سهام عدالت به دو ماه رسید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا واریز یک هفته ای پول سهام عدالت به دو ماه رسید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید