چهره عجیب کرونا در آذرماه ، مبتلایان رکوردشکن شدند

به گزارش مجله کالارنا، خبرنگاران : در چهارمین روز از سومین ماه فصل پاییز، آمار وزارت بهداشت و در مان از شرایط شیوع و همه گیری کرونا در ایران با رکوردی جدید در تعداد مبتلایان همراه بود.

چهره عجیب کرونا در آذرماه ، مبتلایان رکوردشکن شدند

به گزارش خبرنگاران، آذر ماه در ارائه آمار کرونایی خود رفتاری نوسانی را از خود نشان داده است، ریزش بعضی آمار و صعود بعضی آمارهای دیگر در 4 روز اخیر از آذرماه حکایت از رفتار متفاوت کرونا در این ماه دارد.

در چهارمین روز آذر خیز مبتلایان کرونایی رکوردی جدید را به ثمر رساند، آنچنان که حد ابتلا نسبت به روز گذشته 10 درصد رشد یافت و به 13 هزار و 721 نفر رسید. رکورد تست های کرونایی به عنوان دومین رکورد این روز حاکی از آن است که تستهای بیشتر می تواند مبتلایان مخفی بیشتری را نمایان کند.

رکورد قرمزترین روز کرونایی

در حالی که سوم آذر آمار ابتلای کرونا به کمتر از 13 هزار نفر رسیده بود اما امروز هزار و 200 نفر دیگر به این رقم اضافه شد. شمار مبتلایان به ویروس کرونا در 4 آذرماه اما بالاترین حد روزانه این آمار از بدو ورود کووید 19 به ایران رسید تا قرمزترین روز تقویم کرونایی در آذرماه به ثبت برسد.

این رکورد در حالی در ایران به ثبت رسید که بعضی منتظر کاهش تعداد مبتلایان طی روزهای آینده بودند، اما رفتار عجیب کرونا ویروس گویا قرار نیست تمامی داشته باشد.

رکورد تست های روزانه کرونایی

رکورد دیگری که در این روز به ثبت رسید در بخش تست ها و آزمایش های روزانه کرونا بوده است.

مطابق با تصویری که وزارت بهداشت و درمان در قاب روزانه آمار کرونایی به تصویر کشیده است تست های کرونایی به بالاترین حد خود رسیده اند. آنالیز آمار امروز نشان می دهد از 42 هزار و 791 نفر در روز جاری آزمایش کرونا گرفته شده است که از این میان 13 هزار و 721 نفر آن ها مبتلا به کرونا بوده اند. یعنی چیزی در حدود 32 درصد.

همزمانی دو رکورد کرونایی تست و ابتلا می تواند به این حقیقت اشاره داشته باشد که هر چه آزمایش های کرونایی در کشور بیشتر انجام گردد پرده از ابتلای بیماران مخفی بیشتری برداشته می گردد. این اقدام زمانی که کنترل شده صورت بگیرد می تواند در جلوگیری از شیوع کرونا موثر باشد. از سوی دیگر چنانچه بیمارانی که تست آنها مثبت بوده اند تحت مراقبت های پزشکی قرار بگیرند هم می تواند از آمار های فوتی های کرونایی بکاهد و هم آنکه حتی هزینه درمان بیماران کاهش یابد.

بااین حال آمار فوتی های روزانه باز هم سیاهی خود را به رخ کشید.

آمارهای سیاه 4 آذر

در حالی که شمار مرگ و میر بر اثر کرونا روز گذشته به 453 نفر تنزل پیدا نموده بود، امروز این میزان به 483 نفر یعنی تنها 3 نفر کمتر از رکورد فوتی های کرونایی رسید. بر این اساس شمار جانباختگان این بیماری در روز جاری نسبت به روز قبل در حدود 6.7 درصد رشد را تجربه نموده است.

نوسان آمار های کرونایی در آذر ماه شاید از مهمترین ویژگی های این ماه در حوزه کرونا باشد آماری که در دامنه ای وسیع در هر روز جابجا می گردد. اما با این حال آنچه که در این آمار هر گز دچار نوسان نشده است شمار بیماران بدحال کرونایی است.

در همین خصوص این آمار در شصت و چهارمین روز پاییز برای پنجاه و چهارمین روز متوالی رکورد دیگری را به ثبت رسانید.

در این خصوص حد بیماران وخیم کرونایی امروز به 5 هزار و 812 نفر رسید که رکورد دیگری در روز جاری به حساب می آید. چنانچه به این افزایش بیماران وخیم کرونایی توجهی نگردد می تواند پیامدهای خطرناکی در آمار و تلفات کرونایی به ثبت برساند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1404

به "چهره عجیب کرونا در آذرماه ، مبتلایان رکوردشکن شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهره عجیب کرونا در آذرماه ، مبتلایان رکوردشکن شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید