چین: آمریکا موجودیت سازمان تجارت جهانی را تهدید می نماید

به گزارش مجله کالارنا، چین سیاستهای آمریکا را عاملی خطرناک برای موجودیت سازمان تجارت جهانی خواند.

چین: آمریکا موجودیت سازمان تجارت جهانی را تهدید می نماید

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله کالارنا به نقل از یورونیوز، چین دروز دوشنبه هشدار داد که سیاست های ایالات متحده آمریکا موجودیت سازمان تجارت جهانی را به خطر می اندازد. پکن اخیرا یک سری اصلاحات پیشنهادی را به سازمان تجارت جهانی ارائه نموده است.

چین در طرح پیشنهادی خود، نامی از ایالات متحده نبرده است اما در پیشنهاد خود به وضع تعرفه های امنیت ملی بر روی آلومینیوم، فولاد و خودرو اشاره نموده است که در واقع سیاست های انحصاری ایالات متحده محسوب می گردد.

سال گذشته آمریکا 250 میلیارد دلار بر صادرات چین تعرفه اعمال نموده بود. این موضوع باعث شد تا چین از اعمال این تعرفه ها به دلیل آنچه نقض مقررات سازمان تجارت جهانی عنوان شده بود، به این سازمان شکایت کند. اما آمریکا اعلام نموده بود که این کشور مقررات سازمان تجارت جهانی را به چالش خواهد کشید.

از سوی دیگر در اقدامی متقابل، چین روز دوشنبه 13 مه (23 اردیبهشت) اظهار داشت که از ماه آینده، تعرفه های گمرکی موجود بر 60 میلیارد دلار کالای وارداتی از آمریکا را افزایش خواهد داد.

به گفته مقام های پکن چین قرار است بر بیش از 5 هزار کالای آمریکایی تعرفه وضع کند.

تصمیم چین برای وضع تعرفه های اضافی در حالی منتشر می گردد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با انتشار توئیتی چین را تهدید کرد که در صورت عدم توافق، چین آسیب شدیدی خواهد دید.

دونالد ترامپ همچنین بعد از اعلام خبر وضع تعرفه های جدید از سوی چین، با انتشار توئیتی نوشت: کسی در چین برای تجارت باقی نخواهد ماند. خیلی بد برای چین، خیلی خوب برای آمریکا. اما چین برای سالها خیلی از آمریکا امتیاز گرفته است برای همین خیلی از ما جلو افتاده اند.(رئیس جمهور سابق ما کارش را درست انجام نداد). بهرحال، چین نباید دنبال تلافی کردن باشد، این کار شرایط را بدتر می نماید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 تیر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 187

به "چین: آمریکا موجودیت سازمان تجارت جهانی را تهدید می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: آمریکا موجودیت سازمان تجارت جهانی را تهدید می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید