کانادا برای لغو تحریم ایران عجله نمی کند

به گزارش مجله کالارنا، نخست وزیر کانادا گفت، به رغم درخواست های فعالان مالی کانادا برای لغو سریع محدودیت ها علیه ایران کشورش برای لغو تحریم های ایران عجله نخواهد کرد.

کانادا برای لغو تحریم ایران عجله نمی کند

برای دریافت خدمات ویزای کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

به گزارش مجله کالارنا به نقل از رویترز، جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا گفت، به رغم درخواست ها برای لغو سریع محدودیت ها برای اینکه شرکت های کانادایی بتوانند به منظور امضای قراردادهایی در بازار ایران با دیگر شرکت های خارجی رقابت نمایند، کشورش برای لغو تحریم های ایران عجله نخواهد کرد.

هفته گذشته، دولت کانادا برای اولین بار تایید کرد که میخواهد تحریم ها علیه تهران را لغو کند و گفت شرکت هایی نظیر هواپیماسازی بمباردیر باید برای صادرات محصولات خود به ایران مجاز باشند.

آمریکا، اتحادیه اروپا و دیگر کشورها بعد از اجرایی شدن توافق هسته ای بین ایران و قدرت های جهانی، تحریم ها علیه تهران را لغو نموده اند.

ترودو بعد از دیدار با مدیران شرکت های نفتی در کالیاری به مجله کالارنا گفت، توافق هسته ای یاری نموده تا توانمندی های هسته ای ایران کاهش یابد، اما همچنان نگرانی های قابل توجهی در باره آنچه وی حمایت ایران از تروریزم و نقض حقوق بشر می خواند وجود دارد.

وی گفت: ما خیلی محتاط و با ملاحظه عمل خواهیم کرد و داریم در باره شیوه ای که بر اساس آن تحریم های ایران را لغو کنیم و با این کشور مجددا وارد تعامل شویم، با متحدانمان کار و هماهنگی می کنیم.

ما قرار است درباره این مسئله مسئول باشیم. من احتیاج و منفعت تجار کانادایی را... برای تعامل درک می کنم، اما ما قرار است این کار را به شیوه ای درست انجام بدهیم، زیرا این چیزی است که کانادایی ها از ما انتظار دارند.

ایران در اواخر ژانویه طرح هایی را برای خرید بیش از 160 فروند هواپیما از شرکت های اروپایی و عمدتا شرکت ایرباس اعلام نموده است.

50

منبع: تسنیم
انتشار: 2 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 314

به "کانادا برای لغو تحریم ایران عجله نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانادا برای لغو تحریم ایران عجله نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید