کنگره آمریکا: کسری بودجه دولت ترامپ به 3.7 تریلیون دلار می رسد

به گزارش مجله کالارنا، دفتر بودجه کنگره آمریکا پیش بینی کرد که در سال مالی جاری کسری بودجه دولت این کشور به رقم بی سابقه 3.7 تریلیون دلار خواهد رسید.

کنگره آمریکا: کسری بودجه دولت ترامپ به 3.7 تریلیون دلار می رسد

به گزارش گروه بین الملل مجله کالارنا به نقل از آسوشیتد پرس، دفتر بودجه کنگره آمریکا (CBO) روز جمعه در گزارشی پیش بینی کرد که کسری بودجه دولت ترامپ در سال اقتصادی جاری به 3.7 تریلیون دلار خواهد رسید که این میزان کسری بودجه در تاریخ آمریکا بی سابقه است.

بر اساس گزارش دفتر بودجه آمریکا، رکود اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا در آمریکا و مبالغ سرسام آوری که کاخ سفید با تصویب کنگره برای مقابله با این ویروس همه گیر و اثرات اقتصادی آن بر خانوارها و کسب وکارهای آسیب دیده از این بحران در نظر گرفته است، منجر به یک کسری بودجه بی سابقه برای دولت آمریکا خواهد شد.

رکورد بیشترین کسری بودجه دولت آمریکا در یک سال اقتصادی مربوط به اولین سال ریاست جمهوری باراک اوباما (سال 2009) است که در آن زمان دولت آمریکا برای نجات اقتصاد این کشور که گرفتار رکود شدید بود، اقدام به اتخاذ سیاست های اقتصادی انبساطی کرد و در نهایت این سیاست ها منجر به کسری بودجه 1.4 تریلیون دلاری برای دولت وقت آمریکا شد.

اگر پیش بینی کنگره درباره کسری بودجه دولت آمریکا در سال جاری محقق شود -که با توجه به شرایط موجود کاملاً محتمل است- دولت ترامپ با اختلاف بسیار زیادی رکود بیشترین کسری بودجه در یک سال اقتصادی را از آن خود خواهد کرد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 6 تیر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1068

به "کنگره آمریکا: کسری بودجه دولت ترامپ به 3.7 تریلیون دلار می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنگره آمریکا: کسری بودجه دولت ترامپ به 3.7 تریلیون دلار می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید