یک سازمان امدادرسان بین المللی در خصوص شیوع وبا در یمن هشدار داد

به گزارش مجله کالارنا، یک سازمان امدادرسانی بین المللی گزارش کرد که تعداد یمنی های مشکوک به وبا از سال 2017 تا سال 2019 به بیش از دو میلیون نفر رسیده است و هشدار داد که با آمدن باران این تعداد افزایش پیدا خواهد کرد.

یک سازمان امدادرسان بین المللی در خصوص شیوع وبا در یمن هشدار داد

به گزارش گروه بین الملل مجله کالارنا، سازمان امدادرسانی بین المللی آکسفام در گزارشی اعلام کرد که تعداد یمنی هایی مشکوک به وبا از سال 2017 تا 2019، به 2253488 نفر رسیده است و هشدار داد که این تعداد با آمدن فصل بارش ها افزایش پیدا خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، آکسفام، وبای شیوع یافته در یمن را فراموش شده خواند و اشاره کرد که یمن در سال 2019 رتبه دوم ابتلا به وبا را داشته است؛ به گونه ای که تعداد افراد مشکوک به این بیماری در سال 2019 ، به 860 هزار نفر رسیده است.

آکسفام در گزارش خود هشدار داد که این تعداد همچنان رو به افزایش است و تاکید کرد که استان های شمالی یمن به علت بحران کمبود آب بیش از بقیه استان های این کشور در معرض خطر ابتلا به وبا هستند.

در این بیانیه آمده است که با فرا رسیدن ماه آوریل تعداد مبتلایان به وبا افزایش پیدا خواهد کرد و اشاره شده است: سازمان های بهداشتی در این کشور در حال فروپاشی است.

محسن صدیقی مدیر سازمان یادشده در یمن از بی توجهی ها به این بحران ابراز نگرانی کرد. صدیقی با اشاره به کشورهایی که به یمن تسلیحات جنگی می فروشند تاکید کرد: این افراد مسئول عواقب ویرانگر این بحران خواهند بود.

بخش پزشکی یمن به علت درگیری های این کشور با مسائل بسیاری روبرو است به طوریکه تعداد زیادی از شاخه های وابسته به این بخش در یمن بسته شده اند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 938

به "یک سازمان امدادرسان بین المللی در خصوص شیوع وبا در یمن هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک سازمان امدادرسان بین المللی در خصوص شیوع وبا در یمن هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید