تعویض 175 کیلومتر شبکه های سیمی به کابلی در کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش مجله کالارنا، خبرنگاران/کهگیلویه و بویراحمد مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از تعویض 175 کیلومتر شبکه های سیمی به کابلی در مناطق مختلف این استان خبرداد.

تعویض 175 کیلومتر شبکه های سیمی به کابلی در کهگیلویه و بویراحمد

داود راهزادی با تایید این مطلب گفت: براساس برنامه های زمان بندی شده و برای جلوگیری از هدرروی انرژی، بنا داریم تا خاتمه شهریورماه جاری 175 کیلومتر شبکه های برق سیمی را به کابلی تعویض کنیم.

وی اعتبار پیش بینی شده برای اجرای این پروژه را حدود 19 میلیارد تومان عنوان و اظهارکرد: اجرای این پروژه مهم در قالب 24 عنوان پروژه انجام می گیرد.

راهزادی با اشاره به برخی از عناوین پروژه تعویض سیم به کابل در شبکه های برق استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: در شهرستان کهگیلویه6 پروژه، گچساران 5 پروژه، بویراحمد 5 پروژه، دنا 2 پروژه، باشت 2 پروژه، بهمئی 2 پروژه، چرام یک پروژه و لنده هم یک پروژه در این ارتباط اجرایی می شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: حدود 95 کیلومتر از شبکه هایی که باید از سیمی به کابلی تعویض شوند تا به امروز انجام گرفته است.

راهزادی، محل اجرای بیشتر این عناوین پروژه تعویض شبکه های سیمی برق به کابلی را مربوط به روستاهای این استان ذکر و یادآورشد: برای اجرای این پروژه از کابل های 35، 50، 70 و 95 استفاده خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد، کاهش سرقت شبکه های سیمی، پایدار شدن برق و جلوگیری از هدرروی انرژی را از مهمترین مزایای اجرای پروژه تعویض شبکه های برق سیمی به کابلی برشمرد.

راهزادی، طول شبکه های فشار ضعیف و متوسط در استان کهگیلویه و بویراحمد را بیش از 10 هزار کیلومتر عنوان و گفت: کوهستانی، سخت گذری و پراکندگی روستاها از مهمترین مسائل در برقرسانی به مشترکین برق در این استان است.

به گزارش مجله کالارنا به نقل از روابط عمومی شرکت برق کهگیلویه و بویراحمد، گفت: البته در چندساله اخیر، مهاجرت های بی رویه به کلان شهرها بویژه شهر یاسوج کار خدمات رسانی را بدلیل فراهم نبودن برخی زیرساخت های دیگر با مسائل ایجاد نموده است.

گفتنی است که بیش از 270 هزار مشترک برق در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1118

به "تعویض 175 کیلومتر شبکه های سیمی به کابلی در کهگیلویه و بویراحمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعویض 175 کیلومتر شبکه های سیمی به کابلی در کهگیلویه و بویراحمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید