علم و تکنولوژی

سلول های سرطانی نیز از فناوری نانو استفاده می نمایند!

یافته های اخیر نشان داده است که سلول های سرطانی، میتوکندری را از سلول های ایمنی به وسیله شاخک هایی کوچ می مکند. در واقع سلول های سرطانی برای تخلیه سلول های ایمنی از نوعی نانولوله استفاده می نمایند.

29 دی 1400

ایلی، اولین مترجم پوشیدنی در دنیا

در نمایشگاه CES 2016، گجت جالبی به نام ایلی معرفی شده که اولین مترجم پوشیدنی دنیا است. با خبرنگاران همراه باشید تا با ایلی، بیشتر آشنا شوید.

29 دی 1400

برای امنیت زنان در فضاهای شهری هیچ اقدامی انجام نشده است

تهران (پانا) - سالهاست بحث امنیت زنان در شهر و فضاهای شهری مطرح می شود، بدون آنکه امکانات قابل توجهی برای زنان در سطح شهر به خصوص در مرکز ایجاد شود، به طوری که بسیاری از معابر از لحاظ نورپردازی و عبور و مرور برای زنان ناامن هستند.

28 دی 1400

دیدار وزیر بهداشت با مدیران موسسه کخ و سفیر آلمان، عین اللهی: سرعت واکسیناسیون در ایران جهش قابل توجهی یافت

بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در سه ماه گذشته در ایران سرعت واکسیناسیون جهش قابل توجهی یافت به گونه ای که تا امروز حدود 84 درصد از جمعیت هدف، دُز اول و حدود 67 درصد نیز دُز دوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند.

26 دی 1400

حضور خبرنگاران تریپ در اینوتکس؛ اکوسیستمی برای نوآوری

هشتمین نمایشگاه بین المللی اینوتکس تهران از 19 تا 22 خرداد ماه در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار گردید. نمایشگاهی در زمینه خلاقیت و نوآوری که شعار امسالش زیست بوم نوآوری بود و خبرنگاران تریپ هم در آن حضور داشت.

21 دی 1400

از اجرایی نشدن تعرفه گذاری خدمات پرستاری در سال آینده تا آشنایی با خواص و مضرات لیمو

اگر امروز پیروز به رصد اخبار علمی و پزشکی نشده اید، در این بسته برترین اخبار پزشکی از نگاه کاربران را دنبال کنید.

16 دی 1400

هزینه ساخت ویلا دوبلکس: احمدی: جنگ قراباغ تازه شروع شده است، حقانی: هدف از تشکیل جمهوری آذربایجان تجزیه ایران است

کارشناسان و پژوهشگران قفقاز در همایش بین المللی آنالیز تحولات قفقاز به ارائه نقطه نظرات خود درباره تحولات اخیر این منطقه پرداختند.

13 دی 1400

برنامه دانشگاه زابل برای افزایش نشریات علمی

دانشگاه زابل در دوره اخیر توسعه کمی و کیفی مجلات را یکی از برنامه های اصلی خود قرار داده تا بتواند از این منظر دانشگاه را به جایگاهی درخور برساند و خدمتی بایسته در توسعه مرزهای دانش داشته باشد.

7 دی 1400

استان گیلان، مقصد زمین گردشگری کشور انتخاب شد

محققان سازمان زمین شناسی در مطالعات اخیر خود در زمینه پتانسیل یابی ژئوپارک، استان گیلان را به علت وجود زمینه های مستعد برای زمین گردشگری انتخاب کردند که مطالعه در زمینه تکمیل زیر ساخت های این طرح 80 درصد پیشرفت داشته است.

4 دی 1400

طراحی سایت: خدمات وب سایت های هالیدی

افرادی که قصد دارند با تورهای مسافرتی به شهرهای داخلی و کشورهای خارجی سفر کنند، برای تهیه بلیط به صورت آنلاین می توانند به سایت گردشگری های هالیدی مراجعه کنند.

24 آذر 1400

تصویری سرشار از نکات مخفی از مس افکت بعدی منتشر شد

مس افکت: لجندری ادیشن در امسال برای هواداران این سری نقش آفرینی و علمی تخیلی، یک هدیه خوب از سمت استودیوی بایوور بود اما چیزی که بیشتر از همه بازیکنان می خواهند، نسخه نوی از این مجموعه محبوب است. نسخه چهارم این سری که عنوان نهایی آن تعیین نیست، تقریبا...

23 آذر 1400

طراحی سایت: ارتقای تکنولوژی دو سایت روستایی تلفن همراه در شهرستان سقز

خبرنگاران/کردستان مدیر مخابرات منطقه کردستان با اشاره به اجرای طرح ها و پروژه های توسعه و ایجاد سایت های تلفن همراه در استان گفت: تکنولوژی دو سایت تلفن همراه در نقاط روستایی شهرستان سقز ارتقا یافت.

21 آذر 1400

توافق پکن و اتاوا برای بازگرداندن دارایی مفسدان مالی چین

چین و کانادا برای بازگرداندن دارایی های ضبط شده پکن چندین توافق را امضا کردند.

18 آذر 1400

مهم ترین فیلم هایی که تا انتها سال 2020 از راه می رسند

حدود یک سال پیش ویروس ناشناخته ای در چین شیوع پیدا کرد که بسیاری از مردم جهان آن را یک بیماری محلی محدود می دانستند. اما ویروس کرونا در عرض سه ماه از غرب آسیا تا اروپا و آمریکای شاقتصادی را تصاحب کرد و بسیاری از مردم بی گناه را صرفا به علت درگیری ریه هایشان...

17 آذر 1400

جمال الدین اکرمی پرکارترین نویسنده کودک و نوجوان در سال 99

به گزارش خبرنگاران ، در جلسات گروه آنالیز داستان- تألیف با 24عضو و 37جلسه؛ 169عنوان کتاب آنالیز شد که از این تعداد 97 عنوان، داخل لیست شورای کتاب کودک نهاده شد و تنها یک کتاب پیشنهاد شایان تقدیر دریافت کرد.

13 آذر 1400

تور چین ارزان: چین: واکسن تقویتی آخرین راهکار کنترل کرونا نیست

کارشناس ارشد برنامه ایمن سازی در مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های چین گفت: تزریق دز سوم واکسن به افراد با واکسن های تقویت کننده کووید 19 گزینه نهایی کنترل کرونا در چین نخواهد بود.

9 آذر 1400

غذاهایی که هنگام یبوست نباید خورد

افرادی که از مشکل یبوست رنج می برند همیشه در پی مواد غذایی ملین هستند تا مشکل رفع گردد. اگر شما هم با چنین مسئله ای درگیر هستید بهتر است علاوه بر مصرف مواد غذایی حاوی فیبر زیاد مصرف بعضی مواد غذایی را محدود کنید. در این مطلب لیستی از این مواد غذایی را...

1 آذر 1400

معرفی برندهای دزدگیر خانه

تصور کنید که سال ها با تلاش و زحمت بسیار برای خود، خانه و زندگی درست کرده اید و هزینه زیادی صرف لوازم خانه، طلا و جواهرات، کرده اید، که یک شب از بیرون به خانه برمی گشت و می بینید که دزد به خانه زده و نتیجه سال ها تلاش تان یک شبه از دست رفته. چه حالی به شما...

23 آبان 1400

احتمال تزریق دوز سوم واکسن کرونا از آبان

حدودا 81درصد از کل واکسن های تزریق شده در ایران سینوفارم است و حالا با انتشار تحقیقاتی مبنی بر ایمنی پایین این واکسن به ویژه در میان سالمندان، نگرانی هایی از افزایش بستری و مرگ ومیر با توجه به فرایند افزایشی ابتلا در کشور رقم خورده است؛ هر چند که به تأکید...

19 آبان 1400

مقاله: لیست شوراهای حل اختلاف تبریز (آدرس و تلفن)

شعب 41، 42، 44 الی 46، 48 و یک صلحی الی سه صلحی شورای حل اختلاف تبریز در این مجتمع واقع شده اند.

19 آبان 1400
تعداد: (335)