مقاله: رم DDR5 چقدر از DDR4 سریع تر است و چه تفاوت های مهمی با آن دارد؟

به گزارش مجله کالارنا، تمام کاربران خواستار استفاده از رم های سریع تر برای افزایش سرعت سیستم خود هستند و طبیعتا رم های DDR5 نسبت به DDR4 سرعت بیشتری را ارائه می دهند. طبق اعلام شرکت ها، بیشتر رم های DDR5 که در سال 2021 راهی بازار می شوند از سرعت حدود 4800 مگاهرتز یا بالاتر بهره می برند. برای مقایسه باید بگوییم که برترین رم های DDR4 سرعت بین 3600 تا 4000 مگاهرتز را ارائه می دهند ولی عموم کاربران از رم های مبتنی بر سرعت 2666 مگاهرتز استفاده می نمایند.

مقاله: رم DDR5 چقدر از DDR4 سریع تر است و چه تفاوت های مهمی با آن دارد؟

از طرف دیگر، به نظر می رسد ماژول های رم 16 گیگابایتی همه گیر خواهند شد. اگرچه بعضی شرکت ها مانند TeamGroup می خواهند رم های 16 گیگابایتی را به صورت گسترده راهی بازار نمایند، اما از طرف دیگر با شرکت هایی مانند ADATA روبه رو هستیم که ساخت رم های 8 گیگابایتی DDR5 را کنار نمی گذارند.

یک ماژول رم همان قطعه ای است که به طور مستقیم به مادربرد وصل می کنید. در استاندارد DDR5 هر کدام از ماژول های رم قادر به بهره گیری از ظرفیت بسیار بیشتری هستند و حدبیشتر ظرفیت آن ها به 128 گیگابایت می رسد. البته قرار نیست در آینده نزدیک ماژول های رم 128 گیگابایتی به دست کاربران برسند. حتی اگر چنین رم هایی راهی بازار شوند، مطمئنا فراتر از احتیاجهای بیشتر کاربران خواهند بود. بنابراین در صورت عرضه رم های 128 گیگابایتی، در ابتدا سرورها و بعضی زیرساخت های مربوط به سازمان ها از این ماژول ها استقبال خواهند کرد.

منبع مقاله: رم DDR5 چقدر از DDR4 سریع تر است و چه تفاوت های مهمی با آن دارد؟

انتشار: 20 دی 1400 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1980

به "مقاله: رم DDR5 چقدر از DDR4 سریع تر است و چه تفاوت های مهمی با آن دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: رم DDR5 چقدر از DDR4 سریع تر است و چه تفاوت های مهمی با آن دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید