اتلاف چند میلیارد یورو از بودجه اتحادیه اروپا در سال 2018

به گزارش مجله کالارنا، مسئولان حسابرسی اتحادیه اروپا اعلام کردند، سال گذشته میلادی بیش از چهار میلیارد یورو(4.3 میلیارد دلار) از بودجه های این اتحادیه به شکلی نادرست هزینه و تلف شده است.

اتلاف چند میلیارد یورو از بودجه اتحادیه اروپا در سال 2018

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران، به نوشته خبرگزاری رویترز، دیوان حسابرسان اروپا که مسئول آنالیز و ارزیابی بودجه سالانه 155 میلیارد یورویی اتحادیه اروپا است برآورد نموده که به صورت میانگین 2.6 درصد از هزینه های اتحادیه اروپا در سال گذشته میلادی بی قاعده بوده اند در حالی که این میزان برای سال قبل از آن، 2.4 درصد بود.

این دیوان در یادداشتی خاطر نشان کرد، به سبب این وضعیت، حسابرس ها نمی توانند بدون مشکل بودن هزینه ها را تایید نمایند و اقدام به انتشار ارزیابی کیفی درباره قاعده مند بودن هزینه ها و پرداختها نموده اند.

کلاوس هاینز لنه، رئیس این دیوان اظهارکرد، بی قاعدگی های شناسایی شده در صرف بودجه با توجه به اینکه مربوط به بخش کوچکی از بودجه می گردد نگرانی بزرگی به وجود نمی آورد و عمدتا حاصل قوانین پیچیده پرداخت ها است.

با این حال او نسبت به حوزه هایی که در آنها بیشترین میزان خطاها اتفاق افتاده به ویژه در بخش صرف بودجه برای بازپرداخت هزینه های پروژه های تحقیقات و توسعه در مناطق فقیرتر این بلوک و یا یاری به اقتصادهای نوظهور در خارج از اتحادیه اروپا هشدار داد.

به گفته این دیوان، در قسمتهایی از این حوزه ها، حدود پنج درصد کل هزینه ها بی قاعده بوده اند البته این دیوان قادر به ارائه ارقام دقیقتر نبوده چون یافته هایش عمدتا مبتنی بر آنالیز نمونه ای و برآوردهای آماری بوده اند.

هزینه کرد بی قاعده بودجه معمولا در نتیجه اشتباهات یا به کارگیری غلط قوانین اتحادیه اروپا رخ می دهند اما در موارد حادتر این اتفاق ممکن است به انگیزه پنهان کردن یک دسیسه تقلب اتفاق افتاده باشد. بر اساس این گزارش، دیوان مذکور صرفا برای تعداد انگشت شماری از پرداختهای بی قاعده خطاب به مقامهای بازرسی نگرانی خود را اعلام نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 آبان 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 443

به "اتلاف چند میلیارد یورو از بودجه اتحادیه اروپا در سال 2018" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتلاف چند میلیارد یورو از بودجه اتحادیه اروپا در سال 2018"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید