انتخاب مبل مناسب و نکاتی که باید بدانیم

به گزارش مجله کالارنا، همه ما به خوبی می دانیم که مبل یکی از مهم ترین المان هایی است که می تواند دکوراسیون منزل را تحت تاثیر قرار دهد.

انتخاب مبل مناسب و نکاتی که باید بدانیم

چگونه بهترین مبل را انتخاب کنیم؟

همه ما به نحوی درگیر این سوال هستیم که چگونه بهترین مبل را انتخاب کنیم. مسایلی مانند جنس پارچه و اسکلت مبل، اندازه، مدل و کارایی مبل، از جمله مهم ترین موارد در انتخاب بهترین مبل برای خانه است. انتخاب مبل نیاز به دانستن نکاتی پیرامون همین مسایل دارد که در این نوشتار از خبرنگاران به آنها می پردازیم.

جنس پارچه مبل

برای تشخیص و انتخاب بهترین جنس پارچه برای مبل، دست خود را در جهات مختلف روی پارچه مبل بکشید. وقتی پرزهای پارچه بلند می شوند، بهترین حالت باید این باشد که رنگ پارچه خیلی تغییر نکند. این امر زمانی اهمیت دارد که وقتی مهمان ها روی مبل می نشینند و درون آن جابجا می شوند، اگر الیاف تغییر رنگ بدهد، نظم کلی دکوراسیون را بهم می زند. این امر در مورد پارچه های مبلی روشن بیشتر از پارچه های تیره اهمیت دارد.

عرض نشیمن گاه مبل

هنگام نشستن روی مبل، پاها باید از قسمت لگن تا زانو کاملا روی نشیمن گاه قرار گیرد و زانو در لبه مبل خم شود. پشت باید کاملا به تکیه گاه بچسبد و گودی کمر پر شود. می توانید حالت های دیگر نشستن را هم امتحان کنید تا ببینید روی مبل راحت هستید یا خیر. مثلا اگر بخواهید روی مبل چهار زانو بنشینید، باید تماما داخل مبل جا شوید. البته این در مورد مبل های راحتی و کاناپه ها صادق است و در مورد مبل های استیل و کلاسیک چنین چیزی صدق نمی کند.

ارتفاع نشیمن گاه مبل تا زمین

ارتفاع مبل باید به گونه ای باشد که وقتی زانوی شما در لبه مبل خم می شود، کف پاها کاملا روی زمین قرار گیرد. اگر ارتفاع مبل بلندتر از حد استاندارد باشد، کف پا روی هوا می ماند، و اگر ارتفاع مبل کوتاه تر از حد استاندارد باشد، زانوها بالاتر از سطح مبل و لگن قرار می گیرد که هر دوی این حالت ها در طولانی مدت تاثیرات منفی روی اسکلت بندی و فرم کلی بدن خواهند داشت.

نرمی یا سفتی مبل

این مورد کمی سلیقه ای است. برخی افراد مبل های سفت را ترجیح می دهند، و برخی مبل های نرم را دوست دارند. در حالت استاندارد، مبل نباید آنقدر نرم باشد که بیش از حد در آن فرو بروید، و نه آنقدر سفت باشد که در آن احساس ناراحتی کنید. زیرا در غیر این صورت وقتی می خواهید از روی مبل بلند شوید، فشار زیادی به زانوها و ستون فقرات وارد می شود یا در حالتی ناراحت و غیرمتعادل روی مبل قرار گیرید که در بلند مدت آسیب های جدی خواهید دید.

ارتفاع جای دست مبل

در این مورد باید وقتی دست را روی کناره مبل قرار می دهید، بازو در حالتی طبیعی و راحت قرار گیرد. آرنج باید دقیقا کنار سینه و ساعد دست نیز در همان راستا در حالت استراحت قرار گیرد. این ارتفاع نباید خیلی بالا باشد که شانه بالاتر از سطح معمولی قرار بگیرد و نه آنقدر پایین باشد که شانه بیفتد.

ارتفاع پشتی مبل

در انتخاب ارتفاع مناسب برای پشتی مبل باید توجه داشته باشید که پشت و کمر باید کاملا پر شوند. به علاوه گردن باید در حالتی پشتیبانی شده قرار گیرد. اگر ارتفاع پشتی بیش از حد پایین باشد، گردن شما بدون ساپورت رها می شود و احساس ناراحتی خواهید کرد و اگر ارتفاع پشتی مبل بیش از حد بلند باشد و از سر بالاتر برود، سر را رو به جلو هل خواهد داد و در این صورت نیز احساس راحتی نخواهید کرد.

پیشنهاد مطالعه : برای مطالعه بیشتر نوشتار چگونه مبل بزرگ را در نشیمن کوچک جا دهیم؟ را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 13 آبان 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1295

به "انتخاب مبل مناسب و نکاتی که باید بدانیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخاب مبل مناسب و نکاتی که باید بدانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید