ایران میزبان نشست وزرای گردشگری کشورهای عضو اکو در سال 2021

به گزارش مجله کالارنا، سومین نشست وزرای گردشگری کشورهای عضو اکو که به میزبانی شهر خجند در تاجیکستان برگزارشده بود، عصر آدینه 12 مهرماه با صدور بیانه ای به کار خود انتها داد.

ایران میزبان نشست وزرای گردشگری کشورهای عضو اکو در سال 2021

با وبسایت گردشگری تریپ ادوایزر همراه باشید.

مجله کالارنا: در نشست وزرای گردشگری کشورهای عضو اکو که در روزهای 11 و 12 مهر در خجند تاجیکستان برگزار گردید، علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جمهوری اسلامی ایران حضور داشت. او علاوه بر حضور در سومین نشست وزرای گردشگری کشورهای عضو اکو، با وزیر امور خارجه و رئیس کمیته گردشگری تاجیکستان (بالاترین مقام گردشگری این کشور) دیدار کرد و در حاشیه این نشست با رسانه های این کشور در مورد گسترش همکاری گفت وگو کرد.

از مصوبات اصلی نشست وزرای گردشگری کشورهای عضو اکو، می توان به تصویب اصول توسعه پایدار در حوزه گردشگری، تصویب برنامه اقدام و عمل در راستای اصول توسعه گردشگری پایدار در بین کشورهای اکو اشاره نمود.

تصویب پروژه های کاربردی در زمینه ایجاد شبکه یکپارچه توراپوراتورها و سایر ذی نفعان گردشگری در منطقه اکو از دیگر تصمیماتی بود که در این نشست اتخاذ شد.

همچنین اعضا در مورد مکانیزم هایی برای تسهیل رفت وآمد گردشگران در حوزه اکو به توافق رسیدند.

پروپوزال انتخاب پایتخت گردشگری اکو که به ابتکار ایران مطرح شده بود مورد تصویب وزیران گردشگری نهاده شد و شهرهای ساری و اردبیل از ایران به عنوان پایتخت گردشگری اکو برای سال های 2022 و 2023 انتخاب شدند.

همچنین در این نشست میزبانی ایران از نشست وزرای گردشگری کشورهای عضو اکو در سال 2021 مورد تصویب نهاده شد.

منبع: چمدان
انتشار: 23 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 479

به "ایران میزبان نشست وزرای گردشگری کشورهای عضو اکو در سال 2021" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران میزبان نشست وزرای گردشگری کشورهای عضو اکو در سال 2021"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید