این نشانه ها می گویند موهایتان را زیاد از حد می شویید

به گزارش مجله کالارنا، روزیاتو/برخی ها یک روزشان هم بدون شستن موهایشان نمی گذرد و خوش شانس هایی هم هستند که یک بار شستن موها در هفته برایشان کافی است. و گرچه ممکن است اینطور به نظر برسد که شستشوی هر روزه موها به حفظ تمیزی و سلامت موها یاری می نماید اما در حقیقت دقیقاً برعکس است. و اگر رفته رفته متوجه شده اید که موهایتان به خوبی همواره نیست، شاید لازم باشد دنبال نشانه هایی باشید که می گویند احتمالاً در شستن موهایتان زیاده روی می کنید.

این نشانه ها می گویند موهایتان را زیاد از حد می شویید

در ادامه درباره نشانه هایی صحبت خواهیم کرد که می گویند شاید لازم باشد موهایتان را کمتر بشویید.

1- موهایتان بیشتر از معمول می ریزد

گرچه ریزش مقداری مو در حمام امری کاملاً طبیعی است، اما شستشوی بیش از اندازه موها و افراط در استفاده از شامپو می تواند بر رشد موها اثر بگذارد و درنهایت منجر به ریزش موها گردد. زیاده روی در شستشوی موها باعث از بین رفتن چربی طبیعی می گردد که از پوست سر فراوری می گردد، امری که بر میکروبیوم پوست سر اثر می گذارد، باکتری های مفیدی که به طور طبیعی بر روی پوست زندگی می نمایند. برهم خوردن تعادل شرایط پوست سر مانع از رشد موها و موجب افزایش شنمایندگی موها می گردد و می تواند به ریزش موها منتهی گردد. برای حفظ تعادل میکروبیوم پوست سر توصیه می گردد از شامپوهای ملایم و بدون سولفات بهره ببرید و میان دفعات شستشوی موها فاصله بیاندازید.

2- موخوره زیاد دارید

نوک گیری منظم موها می تواند به جلوگیری از موخوره یاری کند اما شستشوی روزانه موها می تواند آثار مثبت کوتاه کردن موها را از بین ببرد. موی خیس بسیار شنماینده و مستعد شکستگی است، بنابراین هر چه بیشتر موهای خود را بشویید، احتمال ایجاد موخوره بیشتر می گردد. شستن بیش از اندازه موها و محکم کشیدن حوله به موها رطوبت آن ها را می گیرد، امری که می تواند به خشکی بیش از اندازه موها و ایجاد موخوره بیانجامد.

3- موهایتان چرب تر از معمول شده

گرچه کار شامپو تمیز کردن موها است اما در حقیقت آن ها را چرب تر می نماید. افراط در شستشوی موها باعث می گردد پوست سر بیشتر چربی فراوری کند تا رطوبت از دست رفته خود را بازگرداند. در حقیقت برای آنکه موهایتان مدت طولانی تری تمیز بمانند باید آن ها را کمتر بشویید و با افزایش تدریجی فاصله میان دفعات شستشوی موهای خود می توانید به غدد چربی پوست سرتان یاد دهید کمتر چربی فراوری نمایند.

4- درخشندگی موهایتان کمتر شده

اگر مدتی است متوجه شده اید موهایتان تشنه به نظر می رسند و درخشندگی خود را از دست داده اند، احتمالاً باید مدتی به آن ها استراحت دهید و کمتر موهایتان را بشویید. فقدان دائمی رطوبت می تواند بر روی بافت موها اثر بگذارد، امری که باعث کدر و بی جان شدن آن ها می گردد. شستشوی بیش از اندازه موها نه تنها چربی موها را از بین می برد، بلکه می تواند باعث انباشت ته مانده مواد شوینده هم گردد، مسأله ای که موجب می گردد موها درخشندگی کمتری داشته باشند.

5- رنگ موهایتان زودتر می رود

اگر موهایتان را رنگ نموده اید، دقت کنید که چقدر طول می کشد تا رنگ موها درخشندگی اش را از دست دهد. اغلب از همینجا می توان متوجه شد که موهایتان را زیاد از حد می شویید یا خیر. افراط در شستشوی موها می تواند رنگ موها را کدر کند و آن را زودتر پاک کند. توصیه می گردد موهای خود را 3-2 روز یک بار بشویید و از محصولات مخصوص موهای رنگ نموده بهره ببرید.

6- موهایتان وز شده

اگر موهایتان دائماً وز هستند، این هم ممکن است نشانه دیگری باشد که موهایتان را زیاد از حد می شویید. موها معمولاً در اثر رنگ کردن یا حرارت وز می شوند و شستشوی بیش از اندازه آن ها را حتی شنماینده تر هم می نماید. برای حل این مشکل، شستشوی موهای خود را به 2 تا 3 بار در هفته محدود کنید و از یک اسپری ضد وز مو برای احیا کردن موهایتان بهره ببرید.

7- موهایتان راحت گره می خورند

شستشوی روزانه موها باعث باز ماندن کوتیکول های مو می گردد، امری که موجب می گردد موها خشک تر و شنماینده تر شوند. این امر به گره خوردن موها منجر می گردد و وقتی شانه بزنید ممکن است شانه در موهایتان گیر کند و در نتیجه آسیب بیشتری به آن ها وارد گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 16 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1400 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1656

به "این نشانه ها می گویند موهایتان را زیاد از حد می شویید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این نشانه ها می گویند موهایتان را زیاد از حد می شویید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید