بخشنامه شیوه نقل و انتقال فرهنگیان خلاف سیاست های کلی خانواده است

به گزارش مجله کالارنا، رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی گفت: در بند 2 سیاست های کلی خانواده، خانواده محوری در قوانین و مقررات، برنامه ها، سیاست های اجرایی و... مورد تأکید قرار گرفته و معین است که بخش نامه شیوه نقل و انتقال فرهنیگان، در این بند ها خلاف این سیاست های بالادستی است.

بخشنامه شیوه نقل و انتقال فرهنگیان خلاف سیاست های کلی خانواده است

فاطمه قاسم پور رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با خبرنگار گروه پارلمانی خبرنگاران، با اشاره به بخشنامه 1401 وزارت آموزش و پرورش با موضوع شیوه نقل و انتقال فرهنگیان گفت: این بخش نامه از زمان ابلاغ تا به امروز مسائل بسیاری را برای بانوان فرهنگی ایجاد کرده و علاوه بر این در تعارض با اسناد بالادستی و سیاست های کلی خانواده است.

وی گفت: مطابق این بخش نامه، انتقال بانوان فرهنگی متأهل با قیودی همراه شده که تا پیش از این نبود و زنان به راحتی می توانستند در محل خدمت همسر خود مشغول به کار شوند. اما در این بخش نامه، شرایط و قیود اعمال شده، شرایط را سخت و پیچیده کرده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تشریح کرد: مطابق بند 2 و 3 بخش ج این بخش نامه، زنان فرهنگی که همسر آن ها در سمت های مدیریتی دستگاه های دولتی اشتغال دارند و یا شاغل نیروهای نظامی و انتظامی هستند و همچنین زوجین فرهنگی که اداره محل خدمتشان در دو استان یا منطقه مختلف است، با حداقل 5 سال سنوات تجربی امکان انتقال به محل خدمت همسر خود را دارند.

وی با اشاره به سیاست های کلی خانواده گفت: در بند 2 سیاست های کلی خانواده، خانواده محوری در قوانین و مقررات، برنامه ها، سیاست های اجرایی و... مورد تأکید قرار گرفته و تعیین است که بخش نامه نو در این بندها خلاف این سیاست های بالادستی است.

رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش نظارتی مجلس نسبت به دستگاه های اجرایی گفت: طی چند روز گذشته با استفاده از ظرفیت نظارتی مجلس، طی نامه ای به وزیر آموزش و پرورش این موضوع را گوشزد و مطالبه اصلاح آیین نامه مذکور به صورت عاجل را مطالبه کردم.

قاسم پور تأکید کرد: در مجلس از ظرفیت های نمایندگی مردم در راستای پیشبرد و حل مسائل زنان استفاده خواهم کرد و در همین جهت، تا حصول نتیجه مدنظر درین موضوع، پیگیری ها ادامه خواهد یافت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 تیر 1401 بروزرسانی: 8 تیر 1401 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 2143

به "بخشنامه شیوه نقل و انتقال فرهنگیان خلاف سیاست های کلی خانواده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخشنامه شیوه نقل و انتقال فرهنگیان خلاف سیاست های کلی خانواده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید