اخبار سیاسی

بیش از 18 هزار بیمار جدید کرونایی شناسایی شد؛ فوت 374 بیمار دیگر

تهران (پانا) - وزارت بهداشت آمار مبتلایان، بهبودیافتگان و فوتی های کرونا در 24 ساعت گذشته را گفت.

26 اردیبهشت 1400

واشنگتن پست: ایران و آمریکا به سمت بازگشت همزمان به برجام می فرایند

به گزارش خبرنگاران، مذاکرات کمیسیون مشترک برجام در وین آنطور که میخائیل اولیانوف نماینده روسیه می گوید، وارد مرحله تهیه پیش نویس شده که نوعی پیشرفت محسوب می گردد حال آنکه در این میان، روزنامه واشنگتن پست مدعی شد که ایران و آمریکا در حال حرکت به سمت برداشتن...

23 اردیبهشت 1400

خروج بی دستاورد امریکا از افغانستان

اینکه جو بایدن تصمیم گرفته تا 11 سپتامبر نیروهای امریکایی را از افغانستان خارج کند، جای هیچ تعجبی ندارد. سال 2002 بسیاری از ما امریکایی ها تصور می کردیم، حمله ما به افغانستان و سرنگون کردن اسامه بن لادن و متحدانش در حکومت طالبان، یاری کردن به مردم افغانستان...

21 اردیبهشت 1400

وزارت خارجه روسیه سفیر جمهوری چک در مسکو را احضار کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، در پی بالا دریافت اختلافات میان روسیه و جمهوری چک بر سر اخراج 18 تن از دیپلمات های روسیه از پراگ، وزارت خارجه روسیه، سفیر جمهوری چک را احضار کرد.

20 اردیبهشت 1400

دست یابی دانشمندان ایرانی به محصول اورانیوم با غنای 60درصد

تهران (پانا) - رئیس مجلس شورای اسلامی اطلاع داد دانشمندان ایران شب گذشته توانسته اند به محصول اورانیوم با غنای 60 درصد دست یابند.

19 اردیبهشت 1400

ظرفیت تولید پتروشیمی به 40 میلیارد دلار می رسد

تهران (پانا) - وزیر نفت با اشاره به اجرای طرح های جهش سوم در تولید پتروشیمی کشور گفت ظرفیت تولید از 34 میلیارد دلاری که پیشتر برای سال 1404 اعلام شده بود به 40 میلیارد دلار در سال 1406 خواهد رسید.

18 اردیبهشت 1400

وزیر خارجه تایوان: تا آخرین لحظه در برابر چین خواهیم ایستاد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، در پی افزایش بی سابقه تنش ها میان چین و آمریکا در محدوده دریای چین و عبور رزم ناو آمریکایی مک کین از تنگه تایوان، پکن از اعزام دو جنگنده دیگر به پایگاه نظامی تایوان اطلاع داد.

11 اردیبهشت 1400

یادداشت، مشارکت راهبردی ایران و چین؛ عرصه جدیدی از تناقض روایت ها

امضای سند 25 ساله را می توان گامی آغازین و مهم در راستای عملیاتی سازی مشارکت جامع راهبردی ایران و چین ارزیابی کرد، اما در عین حال، این سند-البته تا زمان نگارش یادداشت حاضر-چیزی جز یک نقشه راه نیست.

10 اردیبهشت 1400

بدلکاری به جشن حافظ اضافه شد خبرنگاران

امید معلم دبیر جشن سینمایی و تلویزیونی دنیای تصویر اظهار داشت که از بیست و یکمین دوره جشن حافظ، طراحی و اجرای بدلکاری به جشن حافظ اضافه می گردد.

7 اردیبهشت 1400

اظهارات وزیر کشور ترکیه در مورد خروج آنکارا از کنوانسیون استانبول

وزیر کشور ترکیه در مورد خروج این کشور از کنوانسیون استانبول گفت: در این باره با یک اتهام نابجا و نا حقی روبرو شدیم. ما یک کشور با حاکمیت مستقل هستیم. معاهدات بین المللی را که به صلاحمان بدانیم امضا نموده و از آنهایی هم که بخواهیم خارج خواهیم شد.

5 اردیبهشت 1400

سوپر لیگ جودو، رعد پدافند قهرمان شد

سوپر لیگ جودوی باشگاه های کشور با قهرمانی رعد پدافند سمنان به اتمام رسید.

4 اردیبهشت 1400

پژوهشگران تاریخ آگاهی کمی از حکومت های محلی گرجستان در دوره باستان دارند

به گزارش خبرنگاران، با فروپاشی حکومت هخامنشیان، فرمانروایان سلوکی هیچگاه نتوانستند تسلط خود را بر تمامی قلمرو هخامنشیان برقرار سازند. در نتیجه پس از فروپاشی هخامنشیان حکومت هایی نیمه مستقل در مناطق دوردست ایران از جمله قفقاز شکل گرفتند. فرایند تشکیل...

31 فروردین 1400

اردوغان با مقامات ارشد اتحادیه اروپاگفتگو کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه امروز آدینه با اورزلا فون درلاین رئیس کمیسیون و چارلز میشل رئیس شورای اتحادیه اروپا به وسیله ویدئو کنفرانس تبادل نظر کرد.

30 فروردین 1400

واکنش معاون وزیر دفاع عربستان به سفر مصطفی الکاظمی به ریاض

به گزارش خبرنگاران خالد بن سلمان بن عبدالعزیز معاون وزیر دفاع عربستان سعودی و فرزند پادشاه این کشور در توییتی مدعی شد که کشورش همچنان پشتیبان و برادر وفادار عراق در همه اوقات باقی خواهد ماند.

30 فروردین 1400

اولین اظهارنظر ترامپ در خصوص ایران پس از شکستش در انتخابات خبرنگاران

ترامپ گفت که دموکرات ها آمریکا را آخرین محور توجه خود قرار داده اند و تصمیم دارند همه چیز را در برابر چین و همچنین ایران رها نمایند.

28 فروردین 1400

سقوط مکرون در نظر سنجی انتخابات ریاست جمهوری 2022 فرانسه

بر اساس آخرین نظرسنجی صورت گرفته از سوی موسسه ایفوپ؛ امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه با کسب 54 درصد آراء در مقابل دیگر سیاستمداران این کشور در صندلی سوم نهاده شد.

25 فروردین 1400

سفیر ایران در بوسنی: تهران-سارایوو مصمم به گسترش همه جانبه روابط هستند

تهران (پانا) - سفیر جمهوری اسلامی ایران در سارایوو گفت: سفارت جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین در پیگری فرایند توسعه و تقویت روابط اقتصادی میان بخش های اقتصادی و شرکت های خصوصی دو کشور مصمم است و در این راستا از هیچ مساعدتی به تجار و بازرگانان دو...

23 فروردین 1400

سفر نخست وزیر لیبی به قطر لغو شد

یک منبع در لیبی از لغو سفر نخست وزیر این کشور به قطر از طرف دوحه اطلاع داد.

22 فروردین 1400

خبرنگاران خودنمایی کرونای انگلیسی در اردبیل و گردشگرانی که نمی ترسند

اردبیل - خبرنگاران- کرونای انگلیسی که از چند ماه پیش در بخشی از کشور شیوع یافته است بلاخره در استان اردبیل نیز خودنمایی کرد و این در حالی است که با آغاز سال جدید مسافران از اقصی نقاط کشور به این استان گردشگرپذیر گسیل شده اند.

20 فروردین 1400

باید در 1400 دولتی مقتدر روی کار بیاید، صرف توجه به سیاست خارجی و اقتصاد کافی نیست خبرنگاران

نایب رئیس دوره دهم مجلس گفت: باید در 1400 دولتی مقتدر روی کار بیاید و اجازه دخالت به نهاد های خارج از دولت در امور اجرایی کشور ندهد.

19 فروردین 1400
تعداد: (425)