بزن بزن در مسابقات انتخابی کشتی

به گزارش مجله کالارنا، طی روز های گذشته مسابقات انتخابی کشتی در استان های تهران، مازندران و لرستان برگزار گردید که این مسابقات با حواشی مربوط به درگیری طرفداران و کشتی گیران همراه شد. وجود نداشتن نظارت درست بر این رقابت ها حواشی بسیاری ایجاد نموده و حالا معین نیست فدراسیون کشتی چه تدبیری برای برطرف نقص ها دارد.

بزن بزن در مسابقات انتخابی کشتی

فینال تهران به درگیری ختم شد

مسابقات انتخابی کشتی آزاد استان تهران در روز های سرانجامی هفته گذشته به میزبانی رودهن برگزار گردید. در این مسابقات چهره های مطرحی مانند حسین شهبازی، علی خرمدل، امیرحسین مقصودی، محمدحسین میرباغبان حاضر بودند. طی این مسابقات علاوه بر انتقاد اهالی کشتی استان تهران درباره محل برگزاری -به علت کوچک بودن سالن، نبود امکانات مناسب، سرد بودن بیش از حد سالن و برگزاری فشرده رقابت ها- هنگام برگزاری مسابقه فینال وزن 92 کیلوگرم جو سالن متشنج و درگیری ها به بیرون از سالن هم کشیده شد که البته با ورود نیروی انتظامی، به کسی آسیبی نرسید.

در مازندران و لرستان هم جنجال درست شد

این سرانجام حواشی مسابقات انتخابی کشتی نبود و هنگام برگزاری مسابقات انتخابی کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی استان مازندران که به میزبانی بابل انجام شد، در فینال وزن 57 کیلوگرم درگیری به وجود آمد و منجر به قطع مسابقات برای مدت 15 دقیقه شد.

درگیری در مسابقات استان ها مختص تهران و مازندران نبود و در ادامه این حواشی به مسابقات در استان لرستان نیز کشیده شد. طی برگزاری مسابقات در این استان که در سالن طالقانی شهر بروجرد برگزار گردید نیز درگیری شدیدی در سالن مسابقات رخ داد که البته سخنگوی فدراسیون که در محل برگزاری مسابقات حاضر بود، ادعا کرد که این درگیری میان کشتی گیران نبوده و طرفداران و تعداد زیادی از تماشاچیان با حضور روی تشک کشتی، ضمن زد و خورد با یکدیگر، صندلی های سالن را به سمت هم پرتاب کردند. این در حالی است که فیلم منتشرشده از سالن مسابقات نشان می دهد ورزشکاران حاضر در مسابقات نیز در این درگیری حضور فعالی داشتند و نسبت به امکانات ضعیف میزبانی از مسابقات معترض بودند. این درگیری در استان لرستان در نهایت به زخمی شدن چند نفر منجر شد.

این مسابقات که به علت انتخاب بهترین بازیکن ها برای حضور در مسابقات انتخابی تیم ملی از اهمیت بالایی برخوردار است، احتیاج به نظارت بیشتری به ویژه از محل برگزاری مسابقات دارد و به همین علت مربیان و بازیکنان نسبت به نظارت ناموفق فدراسیون کشتی معترضند.

سکوت عجیب فدراسیون آقای دبیر

علیرضا دبیر به عنوان رئیس فدراسیون کشتی، همواره نشان داده میانه ای با جوابگویی درباره ضعف ها، مسائل و اشتباهات خود ندارد. پس از مسابقات جهانی صربستان که نتایج آن فرسنگ ها با نتایج ایده آل فاصله داشت، هیچ کسی از فدراسیون جوابگوی دوستداران کشتی نبود تا تعیین گردد که این فدراسیون به همان میزان که تبحر ویژه ای در توجه به موفقیت ها دارد، ضعف عمده ای در جوابگویی به حواشی و ناکامی ها از خود نشان می دهد.

در ماجرای صحبت های پدر حسن یزدانی و حمله او به کادر فنی تیم ملی، باز هم کسی جوابگوی این صحبت ها نبود تا روز به روز به شایعات اختلاف بین فدراسیون و یزدانی دامن زده گردد. در ادامه هم فدراسیون کشتی پس از سه گانه درگیری ها در مسابقات استانی، نه تنها پاسخ قاطع و محکمی نداد و توضیحی ارائه نکرد، بلکه سعی داشت اشتباهات را گردن بقیه بیندازد. این در حالی است که کشتی به عنوان ورزش اول کشور، همواره در کانون توجه هاست و باید از وقوع چنین اتفاقاتی جلوگیری گردد، اما جوابگو نبودن و مسئولیت ناپذیری رئیس هایش باعث شده روز به روز مسائل آن بیشتر و بیشتر گردد.

خبرورزشی

منبع: فرارو
انتشار: 9 دی 1401 بروزرسانی: 9 دی 1401 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 2249

به "بزن بزن در مسابقات انتخابی کشتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزن بزن در مسابقات انتخابی کشتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید