بیش از 94 هزار رأس دام زنده سبک از کرمانشاه به عمان صادر شد

به گزارش مجله کالارنا، مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه گفت: بیش از 94 هزار و 341 رأس دام زنده سبک از استان کرمانشاه به کشور عمان در چهار ماهه ابتدای سال جاری صادر شد.

بیش از 94 هزار رأس دام زنده سبک از کرمانشاه به عمان صادر شد

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش مجله کالارنا از کرمانشاه، نادر پرور ظهر امروز در جمع مجله کالارنا با اشاره به صادرات 94 هزار و 341 رأس دام زنده از استان کرمانشاه به کشورعمان طی چهار ماهه ابتدای سال جاری گفت: صادرات دام سبک زنده از استان کرمانشاه به کشورعمان است.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه با بیان اینکه در سال گذشته بیش از 1500 تن خوراک دام و طیور از استان به کشور عراق صادر شد مطرح نمود: سال گذشته بیش از 287 هزار رأس دام سبک زنده از استان به کشورهای هدف صادر شد که برای کشور ارزآوری به میزان 71 میلیون دلار داشت.

پرور با اشاره به کوشش دامپزشکی برای افزایش میزان صادرات دام سبک زنده از استان کرمانشاه به کشورهای حوزه خلیج فارس، بیان نمود: صادرات دام زنده از کرمانشاه با رعایت همه موارد بهداشتی و قرنطینه ای انجام می گردد.

وی با بیان اینکه کرمانشاه از استان های پیشرو در زمینه صادرات دام زنده محسوب می گردد، اضافه نمود: صادرات دام در نژادهای مختلف دامی انجام می گردد و تاکنون موردی از بازگشت دام صادرشده استان وجود نداشته است.

پرور اظهار کرد: صادرات دام زنده یکی از اقدامات مهم صورت گرفته از سوی اداره کل دامپزشکی استان است که کوشش دارد این روند را در سال جاری نیز مانند سال های گذشته انجام دهد.

وی گفت: صادرات دام زنده با همکاری مطلوب سازمان جهاد کشاورزی، گمرک، اتحادیه صادرکنندگان دام، اتاق بازرگانی، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان صورت گرفته است.

منبع: تسنیم
انتشار: 17 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 461

به "بیش از 94 هزار رأس دام زنده سبک از کرمانشاه به عمان صادر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از 94 هزار رأس دام زنده سبک از کرمانشاه به عمان صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید