تبادل فناوری این بار ایران و ایتالیا، تسهیل گری برای تبادل نوآوری میان دو کشور

به گزارش مجله کالارنا، رئیس کارگروه ملی همکاری پژوهش و فناوری با کشور ایتالیا با اشاره به برگزاری وبیناری برای تعاملات فناوری با این کشور در روز 27 آذرماه جاری، گفت: در صورتی که طرف مقابل درخواست دریافت فناوری ایرانی را داشته باشند، در این زمینه تسهیل در ارتباطات متقاضی فناوری و تولیدکننده فناوری ایجاد خواهد شد تا بر اساس پروتکل های آنها، مذاکرات صورت گیرد.

تبادل فناوری این بار ایران و ایتالیا، تسهیل گری برای تبادل نوآوری میان دو کشور

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

دکتر عبدالساده نیسی در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: وبینار بین المللی تعاملات علمی ایران و ایتالیا، با تاکید بر انتقال علم و فناوری بین دانشگاه ها، پارک های علم و فناوری و پژوهشگاه های ایران و ایتالیا روز پنج شنبه 27 آذرماه از ساعت 14 تا 16:30 برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: این پنل به طور مشترک توسط کارگروه همکاری های علمی ایران و ایتالیا مستقر در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (Italys SPICI srl - Company for Innovation, Cooperation and Internationalization) و مرکز رشد دانشگاه ناپل که یکی از مهمترین دانشگاه های دولتی ایتالیا به شمار می رود، برنامه ریزی شده است.

رییس کارگروه همکاری های علمی ایران و ایتالیا با اشاره به اهداف برگزاری این پنل، خاطر نشان کرد: برگزاری این رویداد اهدافی چونارتقای سطح همکاری علم و فناوری بین دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری ایران و ایتالیا، معرفی هفته پژوهش و فناوری ایران، معرفی دستاوردهای جدید پژوهش و فناوری ایرانی، دیپلماسی علمی برای گسترش تعاملات پژوهش، فناوری و نوآوری دو کشور و آنالیز اکوسیستم علم و فناوری با تمرکز بر پتانسیل های همکاری های ایران و ایتالیا را دنبال می نماید.

نیسی ارائه سخنرانی قایم مقام وزیر علوم در امو بین الملل و سفرای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ایتالیا را از برنامه های این وبینار نام برد و یادآور شد: علاوه بر آن در این وبینار تور مجازی با هدف معرفی اجمالی بیست و یکمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار جمهوری اسلامی ایران ارائه خواهد شد، ضمن آنکه ارائه تور مجازی در نمایشگاه برای معرفی فناوری عرضه شده در نمایشگاه پژوهش و فناوری نیز برنامه ریزی شده است.

وی مخاطبین این رویداد تبادل فناوری را اعضای کارگروه همکاری های علمی ایران و ایتالیا و بعضی از اعضای دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و شرکت های دانش بنیان ایتالیایی و ایرانی دانست.

نیسی با تاکید بر اینکه وبینار بین المللی تعاملات علمی ایران و ایتالیا از حمایت دو سفیر ایران و ایتالیا برخوردار است، یادآور شد: سفرای دو کشور حامی برنامه های علمی برای انتقال علم و فناوری هستند.

حمایت سفرای ایران و ایتالیا از برگزاری وبینار تعاملات ایران و ایتالیا

رئیس کارگروه ملی همکاری پژوهش و فناوری با کشور ایتالیا، اضافه نمود: در سرانجام این وبینار درباره توافقات و اقدامات آینده دو طرف برای ارتقای علم و فناوری جمع بندی صورت خواهد گرفت.

نیسی در پاسخ به این سوال که در صورتی که طرف ایتالیایی دریافت فناوری های محققان ایرانی را خواهان بودند، چگونه برنامه ریزی شده است، گفت: ماموریت ما سیاستگذاری علم و فناوری است و در این راستا در صورتی که در این وبینار طرف مقابل خواهان یک فناوری باشد، ما آنها را به مرکز تولیدکننده فناوری معرفی خواهیم کرد تا به طور مستقیم بر اساس منافع و پروتکل های مورد انتظار آنها، طرفین وارد مذاکره برای انتقال فناوری شوند.

مدیرکل دفترحمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری وزارت علوم با تاکید بر اینکه ما درصدد نیستیم که کلیه امور انتقال فناوری به صورت متمرکز انجام گردد، خاطر نشان کرد: ما تنها تسهیل کننده ارتباط طرفین متقاضی و تولیدکننده فناوری هستیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 دی 1399 بروزرسانی: 3 دی 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1402

به "تبادل فناوری این بار ایران و ایتالیا، تسهیل گری برای تبادل نوآوری میان دو کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبادل فناوری این بار ایران و ایتالیا، تسهیل گری برای تبادل نوآوری میان دو کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید