تداوم تاخیر بانک ها در واریز پول ، بانک ها فکر نمایند قسط خودشان عقب افتاده!

به گزارش مجله کالارنا، احتمالا برایتان پیش آمده که قسط وام بانکی تان کمی عقب بیفتد و فقط برای چند روز خرج یا برجی جایگزین اولویت پرداخت اقساط وام هایتان شده باشد.

تداوم تاخیر بانک ها در واریز پول ، بانک ها فکر نمایند قسط خودشان عقب افتاده!

مخاطبان مجله کالارنا می گویند وقتی اقساط وام بانکی عقب بیفتد، بانک به انحای مختلف از اخطار پیامکی گرفته تا هشدار تلفنی، کتبی، خواهش و الزام برای پرداخت به وام گیرنده گوشزد می نماید که بدهی خود را پرداخت کند.

دست آخر هم اگر تمام این ها جواب ندهد بدون نیاز به رای دادگاه به حساب ضامنین وام دسترسی پیدا می نماید و پول قسط هر ماه را از حسابشان بر می دارد. فرد ضامن و قرض گیرنده هم هیچ حق اعتراضی ندارند و این امر لازم الاجراست.

در واقع وقتی پای بدهی مشتریان در میان باشد بانک ها با کسی تعارف ندارند. نه برای پرداخت صبر خواهند کرد نه به واریزهای خرد و تکه تکه مردم برای پرداخت اقساطشان رضایت خواهند داد.

حتی زمانی که به علت شیوع ویروس کرونا بسیاری از کسب وکارها از رونق افتاد و بانک ها دستور گرفتند که برای سه ماه برداشت اقساط وام مردم، آن هم فقط بعضی از انواع تسهیلات، را به تعویق بیندازند، زیر بار نمی رفتند و بارها این اقساط را از حساب مشتریان کسر کردنند.

تا جایی که اعتراضات مردمی در این باره آنقدر زیاد بود که بانک مرکزی مجبور شد سامانه ای برای رسیدگی به شکایات مردم در این باره ایجاد کند. البته در نهایت هم بسیاری از بانک ها حاضر نشدند اقساط کسر شده را به حساب ها برگردانند.

اما ظاهرا شرایط که برعکس می گردد، بانک های بدهکار به مردم نه تنها ماه ها پولی برای مردم واریز نمی نمایند بلکه در برابر درماندگی مردم جوابگو هم نیستند. درحالی که دولت خبر داده عید غدیر 30 درصد دوم سهام مردم نیز آزاد می گردد، عده ای آنقدر میان بانک ها و کارگزاری ها پاسکاری شده اند که اعلام می نمایند عطای این سهام پردردسر را به لقایش بخشیده اند…

بسیاری از مردمی که بیش از دو ماه است سهام عدالت خود را به بانک ها فروخته اند، هنوز نه پولی دریافت نموده اند و نه پاسخی. نوشته های تعداد اندکی از آنان برای مجله کالارنا را در ادامه می خوانید:

- بانک تجارت با این که دوماهه سهامم رو فروختم یه ریال هم نریخته برام

- چرا کارمند بانک تجارت سهام خودش اولین نفرفروش میره اما مال ما دو ماهه ریالی واریز نشده عجب عدالتی…

- بابا تو رو قران پول رو بریزید. من الان 40روزه فروختم به بانک تجارت. هنوز هیچی واریز ننموده. بقران نیاز دارم

- 17خرداد دوسهم بانک ملت وصادرات فروختم ولی تا الان هیچ واریزی نداشتن

- باید همه جلوی بانک ها جمع بشیم و الا همین ذلت ادامه داره و هیچ کس هم جواب گو نیست

- برای منم همین مشکل هست منم 12خرداد توی سایت بانک کشاورزی فروختم و هیچی تا حالا واریز نکردن

- نمی بخشم بانک ملی اگه می خوای پول رو واریز نکنی. 1ماه و نیمه چشم انتظارم. نیاز دارم. پیگیری کنید مردم برای اینکه نیاز داشتن فروختن. بانک ملی خجالت نمی کشید هیچ پولی واریز نمی کنید گناه ما چیه؟؟

- یه وقت بود هر شب حرف سهام عدالت رو تو اخبار می زدن. وقتی فروختیم دیگه هیچی به هیچی. می گفتن دو روز بعد می ریزن. من واقعا روش حساب کردم ولی هیچی. نمیدونم چجوری وجدانشون میذاره به 80 میلیون انسان دروغ بگن بعد طرف 2 ماهه منتظره خدا می دونه می خواسته با پوله چه کارایی که نکنه. ولی اصلا نمی ریزن

- اخه چه وضعشه چرا این بانک صادرات پوله مارو نمی ده الان بیشتراز دوماه گذشته.. یعنی چی اخه ما احتیاااااااااج داریم می فهمید؟ تورو خدا رسیدگی کنید دیگه هرجایی که می تونستم اطلاع دادم اخه ما مشکلمونو به کی بگییییییییم؟

- من 1ماهه 30 درصد سهاممو فروختم از بانک انصار هنوز هزار تومن به حسابم نیومده. چرا؟ کی باید جوابگو باشه؟؟؟؟؟ اونوقت می گن عید غدیر 30 درصد بعد رو بفروشید واقعا مسخره ست

- دوماهه سی درصد را فروختم دریغ ازیک ریال. این مسخره بازی ها چیه هنوزسی درصد اول واریز نشده می خوان سی درصد دوم را بخرن؟

- بانک صادرات دوماهه. هزار تومن هم واریز ننموده برام لطفا پیگیری کنید

- چیزبه نظرم رسیده واون اینکه بیخیال سهام عدالت بشیم وبرگردیم سراغ همون بدبختی که می کشیدیم چون این بحث سهام عدالت ازکارو بدبختی هم هممون روانداخته و از بس پول اینترنت دادیم، بیچاره شدیم. کاش به اندازه پول نت و تاکسی بهمون می دادن دیگه ازفردا پول شارژ گوشی هم ندارم من که ازالان بیخیال شدم میرم دنبال کارم. ازاین سهام آخرش هم چیزی به ما نمی ماسه

- ما که هنوز از بانک ملی چیزی ندیدیم خواهش می کنم یا کلا بگن قرار نیست پولی واریز بشه و خیال ملت رو راحت کنن یا اینکه از بلا تکلیفی در بیارید مارو. این چه اوضاعیه خسته شدیم

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به صفحه سهام عدالت سایت مجله کالارنا مراجعه کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 5 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1218

به "تداوم تاخیر بانک ها در واریز پول ، بانک ها فکر نمایند قسط خودشان عقب افتاده!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم تاخیر بانک ها در واریز پول ، بانک ها فکر نمایند قسط خودشان عقب افتاده!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید