تغییر تازه قوانین کشتی اعلام شد

به گزارش مجله کالارنا، اتحادیه جهانی کشتی، بعضی از قوانین کشتی را تغییر داد و این تغییرات را در سایت رسمی خود منتشر کرد.

تغییر تازه قوانین کشتی اعلام شد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، کمیسیون داوران کشتی کشور، تغییرات بعضی قوانین کشتی را که در سایت رسمی اتحادیه جهانی کشتی منتشر شده، به توضیح زیر بیان کرد:

1- اجرایی شدن نسخه تازه نرم افزار آرنا (مسابقات) از دومین ماه میلادی سال 2022 به منظور ایجاد تعادل بیشتر در بالا و پایین جدول برای چینش کشتی گیران در دور مقدماتی

2- در صورت بروز اشتباه بزرگ از سوی تیم داوری یک مسابقه، سرپرست فنی یا نماینده اتحادیه اجازه مداخله و درخواست اصلاح اشتباه انجام شده را به وسیله مشورت یا بازبینی فیلم خواهد داشت.

3- تعیین زمان تعیین برای درخواست چلنج از سوی مربیان

الف: پنج ثانیه پس از ثبت امتیاز روی تابلو

ب: پنج ثانیه پس از اینکه دو کشتی گیر به حالت نرمال قرار گرفتند

4- کلیه فرار از فن ها، اخطار و یک پوئن در کشتی آزاد و فرنگی جریمه خواهد داشت.

الف: کلیه فرار از تشک ها در کشتی آزاد و فرنگی با اخطار و یک پوئن به توضیح ذیل جریمه خواهد داشت: (به استثنای حالت خطر)

- فرار از تشک در حالت ایستاده که منجر به خاک در منطقه حفاظتی نگردد: یک پوئن بخاطر خروج پا همچنین اخطار و یک پوئن به خاطر فرار از تشک و سپس ادامه مسابقه در حالت سرپا)

- فرار از تشک در حالت ایستاده که منجر به خاک در منطقه حفاظتی گردد، 2 پوئن به خاطر خاک کردن به اضافه اخطار و یک پوئن به علت فرار از تشک و سپس ادامه مسابقه در حالت خاک

5- در رده های سنی رشته آزاد که مسابقات آن در دو تایم 2 دقیقه ای برگزار می گردد شامل U15 (نونهالان)، U17 (نوجوانان) و پیشکسوتان، تذکر اول حذف شد و در صورت لزوم اخطار کم کاری (پاسیو)، زمان فعال 30 ثانیه مستقیم در خواست گردد.

6- هر کشتی گیری که در حالت خطر حریف خود را تحت کنترل داشته باشد و حریف او با زدن روی تشک یا فریاد بدون هر علت تعیین یا مصدومیت واضح، داور کشتی را قطع نخواهد کرد و اگر این عمل ادامه داشته باشد، داور درخواست ضربه فنی می نماید و رئیس تشک نیز آن را تأیید می نماید.

7- در زمان 30 ثانیه (پاسیو) کشتی آزاد در صورتی که کشتی گیر فعال، امتیازی دریافت کند، کشتی 30 ثانیه ادامه می یابد و در انتها یک امتیاز دیگر نیز به کشتی گیر فعال تعلق می گیرد. این 30 ثانیه در صورتی لغو خواهد شد که کشتی گیر کم کار بتواند در این مدت زمان (30 ثانیه) امتیازی کسب کند.

8- الزام همراهی کردن حریف به وسیله مجری در هنگام اجرای فن در کشتی فرنگی از کتاب قانون حذف شد.

مسابقاتی که از این تاریخ برگزار می گردد، می بایست طبق این قوانین انجام گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 فروردین 1401 بروزرسانی: 24 فروردین 1401 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 2071

به "تغییر تازه قوانین کشتی اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر تازه قوانین کشتی اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید